A3 Haber

Mahkemeden tepki çeken karar: Eşeğe tecavüzün cezası 300 TL

Mahkemeden tepki çeken karar: Eşeğe tecavüzün cezası 300 TL

Mahkemeden tepki çeken karar: Eşeğe tecavüzün cezası 300 TL
Ocak 03
14:16 2020

Eskişehir’de komşusuna ait eşeğe tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan M.K. (47), 300 TL para cezasına çarptırıldı. Karar hayvan severler tarafından tepkiyle karşılandı.

Odunpazarı ilçesine bağlı Aşağıılıca Mahallesi’nde hayvancılık yapan N.B., geçen yıl şubat ayında, komşusu M.K.’nin, eşeğine tecavüz ettiğini iddia ederek, savcılığa şikayetçi oldu.

Çektiği cep telefonu görüntülerini de delil olarak verdi. Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan M.K. suçlamayı kabul etti. Savcılık, M.K. hakkında ‘işe yaramayacak hale getirme ve değerini düşürme’ suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

300 lira para cezası verildi

Eskişehir 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın karar duruşmasına tutuksuz sanık M.K. ve şikayetçi olan N.B. katılmadı. Avukatların hazır bulunduğu duruşmada, mahkeme, sanığı, ‘işe yaramayacak hale getirme ve değerini düşürme’ suçundan beraat ettirerek, eşeğe tecavüz ettiği için 300 TL para cezası verdi.

Mahkeme kararında, “Sanığın, müştekinin eşeği ile cinsel ilişkide bulunmak şeklindeki eyleminin sonucunda, eşeğin değerinde bir azalma oluşmayacağından ve eşeğin işe yaramayacak hale gelmesi de mümkün olmadığından, atılı suçu işlemediği sabit görüldüğünden beraatine karar verildi. Eşekle cinsel ilişkide bulunmak eylemi 199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 14/c maddesi delaletiyle, aynı kanunun 28/1-K maddesinde düzenlenen kabahat filini oluşturduğundan sanığın 300 lira idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi” ifadelerine yer verildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER