A3 Haber

Doğa Koleji’nde maaş krizi hala çözülmedi: Velilerden çağrı

Doğa Koleji’nde maaş krizi hala çözülmedi: Velilerden çağrı

Doğa Koleji’nde maaş krizi hala çözülmedi: Velilerden çağrı
Ocak 06
13:31 2020

İzmir’de, aylarca öğretmenlerin ve çalışanlarının maaşını ödemediği için Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı’na devredilen Doğa Koleji’nin velileri maaş krizinin hala çözülmediğini bildirdi.

İzmir’de, öğretmenlerin aylarca maaş alamayıp, iş bırakması nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı’na devredilen Doğa Koleji’nin velileri, bir hafta geçmesine rağmen öğretmenler ile diğer personelin hala maaşını alamadığını bildirdi.

Okulun önünde toplanan veliler, duruma tepki göstererek, yetkililere personel maaşlarının bir an önce yatırılması için çağrı yaptı.

Türkiye genelinde yaklaşık 82 bin öğrencinin eğitim gördüğü Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devredilmesinin ardından çalışanların maaşlarının ödenerek, eğitim hayatının normale döneceğini bekleyen veliler, henüz umduğunu bulamadı. İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki okulun önünde toplanan veliler, duruma tepki göstererek, yetkilileri göreve çağırdı. Velilerden Gülcan Kaplan, 1 hafta önce okulun İTÜ Vakfı’na devredildiğini hatırlatarak, öğretmenlere ve çalışanlara maaş yatırılmadığını belirtti.

“İnsanlar çok zor durumda”

Çalışanların yaklaşık beş aydır mağduriyet yaşadığını savunan Gülcan Kaplan, “Bu kış günü faturalarını ödeyemedikleri için evlerinde doğal gazı, elektriği kesik olanlar var. İnsanlar çok zor durumda. Herhangi bir açıklama yapılmıyor, tarih verilmiyor. Sadece okulun devrolduğunu biliyoruz. Kulaklarının üzerine yatmış gibi görünüyorlar. Bir an önce çalışanların ve öğretmenlerin maaşlarının yatırılmasını bekliyoruz” dedi.

Vakıf yönetiminin geçen hafta okul yöneticileri ile toplantı yaptığını belirten Gülcan Kaplan, erken kayıt konusunun gündeme geldiğini; ancak maaşların, ödeme takviminin görüşülmediğini ileri sürdü. Maaşlarının ödenmesini bekleyenlerin en azından açıklama yapılıp, rahatlatılması gerektiğini vurguladı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER