A3 Haber

Göztepe taraftarı yürüyüşle evine dönüyor, bazı yollar kapalı!

Göztepe taraftarı yürüyüşle evine dönüyor, bazı yollar kapalı!

Göztepe taraftarı yürüyüşle evine dönüyor, bazı yollar kapalı!
Ocak 25
23:38 2020

Türk futbolunun köklü kulübü Göztepe’nin 95 yıllık stat özlemi sona eriyor. Göztepe taraftarı büyük bir yürüyüşle evine dönüyor. Yürüyüş ve Göztepe-Beşiktaş maçı nedeniyle İzmir’deki bazı sokak ve caddeler araç trafiğine kapatılacak.

Türk futbolunun köklü kulübü Göztepe’nin 95 yıllık stat özleminin sona ermesine artık saatler kaldı. İzmir temsilcisi, yarın Beşiktaş ile oynayacağı maçla yeni evi Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne kavuşacak.

Taraftardan büyük yürüyüş

Göztepe taraftarı büyük bir yürüyüşle evine dönüyor. Saat 12:00’de Susuzdede’nin Mithatpaşa Caddesi girişinden başlayacak “Şanlı, Şerefli Göztepe Yürüyüşü” Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde sonlanacak.

Kurdele kesilecek, açılış yapılacak

Süper Lig’de ikinci yarının ilk haftasında deplasmanda Antalyaspor’u 3-0 yenen sarı-kırmızılılar, 19’uncu haftada yarın oynanacak Beşiktaş karşılaşmasıyla yeni mabedinde ilk kez taraftarlarının önüne çıkacak. Göztepe, bugün yaptığı antrenmanla yeni stadının çimlerine ilk kez çıktı. Teknik personel ile tüm futbolcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

Saat 14.00’te stadın açılış kurdelesi kesilecek. Spor, iş ve siyaset dünyasından birçok kişi de Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde olacak. A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş de, Göztepe’nin eski kulübü Beşiktaş’la oynayacağı karşılaşmada yeni stattaki yerini alacak.

‘Eve dönüyoruz’

Göztepe taraftarı, Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ndeki ilk maçın biletlerini satışa çıkar çıkmaz tüketti. Caddeler, sokaklar, dükkanlar ve apartmanlar bayraklarla süslendi. Taraftarlar İzmir’in dört bir yanına, “Eve dönüyoruz” yazılı dev bayraklar astı.

Stad içinde de çeşitli hazırlıklar yapan Göztepe taraftarı ilk maçın güzel bir atmosferde geçmesini sağlayacak.

Bazı yollar kapanacak

Öte yandan Göztepe-Beşiktaş maçı için İzmir’deki bazı sokak ve caddeler araç trafiğine kapatılacak.

İzmir Emniyet Müdürlüğü ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için kentte çeşitli önlemler aldı. Bu kapsamda statta ve çevresinde 2 bin 152 polis ile 750 özel güvenlik görevlisinin görev alacağı belirtildi. Bunun dışında maç için kentteki bazı sokak ve caddelerin araç trafiğine kapatılacağı belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili açıklama yaparak şu uyarılarda bulundu: “Göztepe Gürsel Aksel Bulvarı üzerinde yapımı tamamlanan Gürsel Aksel Stadyumu’nun trafik düzeni ve güvenlik önlemleri açısından sadece maç günleri; Gürsel Aksel Bulvarı’nın Mithatpaşa Caddesi ve İnönü Caddesi arasında kalan kısmı, 15’nci Sokağın Mithatpaşa Caddesi ile 15/2 Sokak arasındaki kısmı araç trafiğine kapatılacak. Ayrıca Mithatpaşa Caddesi’nin, Fahrettin Altay Meydanı ile 19/1 Sokak arasında kalan kısmı ile bu bölge içinde kalan 20/3, 4/1, 4/7, 4/8, 4/9, 4/10, 13/1,13, 20, 20/3, 16, 17/1, 4/2, 4/3, 20/1, 20/2 ve 18 sokaklarının bağlantı noktaları, 21.01.2020 tarih ve 2020/73 sayılı UKEME kararlarıyla Göztepe maçlarının bulunduğu günlerde araç trafiğine kapatılacağından, söz konusu sokaklar üzerinde bulunan araçlar güvenlik nedeniyle çekilecektir.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER