A3 Haber

Uçak kazasında yaralanan yurttaş: Kırık kolla 30-40 metre rampayı çıktım

Uçak kazasında yaralanan yurttaş: Kırık kolla 30-40 metre rampayı çıktım
Şubat 06
16:27 2020

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak kazasından yaralı kurtulan iki yolcu, yaşadıklarını anlattı. Her iki isim de, uçaktan kendi imkanlarıyla çıktıklarını belirtti.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan uçaktan yaralı olarak kurtulanlar Pendik Kurtköy’de bulunan özel bir hastanede de 31 yolcu tedavi altına alındı.

İstanbul Kurtköy’deki özel bir hastanede tedavi altına alınan yolculardan Engin Demir, “Uçak piste çok hızlı bir şekilde indi. Uçak düştükten sonra içeride sıkıştık. Bagaj kısmından ve yukarıdan üstümüze bir şeyler düştü. İçeriden çıkamadık. Kurtarma ekipleri geldi, bagaj kısmını açtılar. Daha sonra sürünerek kendi imkanlarımla çıktım. Uçağın orta bölümündeydim. Çok büyük panik vardı. Hiçbir şekilde acil durum anonsu yapılmadı. Hatta telefonlarınızı açabilirsiniz anonsunu hatırlıyorum” dedi.

Kırık kolla 30-40 metre rampa çıkmış

Bir başka yaralı Alper Kulu da üç kişinin yaşamını yitirdiği 180 vatandaşın yaralandığı kazayla ilgili, uçaktan kendi imkânlarıyla çıktığını belirtti. Kulu, “Büyük panik vardı, kırık kolla 30-40 metre rampayı çıktım. Kolum kırıldı diye bağıranlar, yardım isteyenler, içerisi mahşer yeri gibiydi” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Uçuşta en başından sonuna kadar anormallik olduğunu ileri süren, Kulu, “Çok sarsıntılı bir yolculuk geçirdik. Uçak çok zor bir şekilde yere teker koydu. Diğer seferlere göre çok hızlıydı. Tekerleği yere koyduktan sonra ‘İstanbul’a hoş geldiniz’ anonsları yapıldı. Uçak bir anda sağa sola yalpalamaya başladı. Sola doğru aşağıya bir iniş hissettim. 30-40 metrelik çukura düşmüşüz” dedi.

Kulu sözlerini şöyle tamamladı:

“Önümdeki koltuklar ters dönmüştü. Büyük bir panik, bağrışmalar yaşandı. Herkes yardım istiyordu. Kendi imkanlarımla uçaktan çıkararak, kırık kolla 30-40 metre gittim. Uçak patlayabilir anonsları duydum. İlk ambulansla hastaneye getirdiler. Sol kolum kırık, elmacık kemiğimde kırık var.”