A3 Haber

Karantinaya alınan gemide tehlike artıyor: Hasta sayısı 174’e çıktı

Karantinaya alınan gemide tehlike artıyor: Hasta sayısı 174’e çıktı

Karantinaya alınan gemide tehlike artıyor: Hasta sayısı 174’e çıktı
Şubat 12
13:09 2020

Koronavirüs karantinaya alınan gemiyi etkisi altına almaya devam ediyor. Japonya’nın Yokohama Limanı’nda karantinaya alınan yolcu gemisi Diamond Princess’te 39 koronavirüs vakası daha tespit edildi, böylece lüks gemide görülen toplam hasta sayısı 174’e çıktı.

Diamond Princess‘in karantina memurlarından birinde de koronavirüse rastlandı. Japonya Sağlık Bakanı Katsunobu Kato, “53 yeni test sonucundan 39’u pozitif çıktı” dedi. Kato, hastaneye kaldırılan yolculardan dört kişinin durumunun ağır olduğunu sözlerine ekledi.

Geçen hafta başından beri Japonya’da karantinada olan Diamond Princess’te toplam 3 bin 700’den fazla yolcu ve mürettebat bulunuyor. Diamond Princess, Hong Kong’da geçen ay inen bir yolcusunda koronavirüs tespit edilince karantinaya alındı.

Diamond Princess’in 14 gün boyunca yani 19 Şubat’a kadar karantinada kalması bekleniyor. Japonya Hükümet Sözcüsü Yoshihide Suga, 18 Şubat’a kadar hastalık belirtisi gösteren ve virüs taşıyan kişilerle temas kurmuş bin kişiyi test etmiş olacaklarını söyledi.
Gemideki yolcuların sadece çok kısa süre için odalarından çıkmalarına izin veriliyor. Odalarından çıktıklarında ise muhakkak maske takmaları ve diğer yolcularla mesafelerini korumaları isteniyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) resmen COVID-19 ismini verdiği hastalıktan Çin’de toplamda bin 113 kişi hayatını kaybetti. Resmi verilere göre 44 bin 653 kişi hastalıktan etkilenmiş durumda. DSÖ, COVID-19’un seviyesini “ciddi tehdide” yükseltti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER