A3 Haber

Babacan’ın partisi Meclis’e 11’inci parti olarak girecek

Babacan’ın partisi Meclis’e 11’inci parti olarak girecek

Babacan’ın partisi Meclis’e 11’inci parti olarak girecek
Şubat 21
10:43 2020

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi belli oldu. Babacan partisinin tabelasını 9 ya da 10 Mart’ta asmayı planlıyor. Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek.

Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi birkaç kez ertelenmişti. Partinin kuruluş tarihi için 2 ya da 3 Mart’ın telaffuz edildiği, ancak o tarihlere yetişemeyeceği belirtildi. Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre Babacan’ın partisinin 9 ya da 10 Mart’ta kurulacağı ifade ediliyor. Partinin tanıtım toplantısının da 1000-1500 kişilik salonu olan bir otelde yapılması planlanıyor.

Gül partinin tanıtım toplantısında yer almayacak

Babacan’ı desteklediğini belirten 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, partinin vitrininde yer almayacak, partinin tanıtım toplantısına katılması da beklenmiyor.

TBMM’ye girecek

Babacan’ın partisinde iki milletvekilinin yer alacağı belirtiliyor.  Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın Babacan ile beraber hareket ettiği ve yeni kurulacak partiye katılacağı öğrenildi. MHP’den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilen Usta, iki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı. Usta, MHP’den ihraç edilmişti.

Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun da Babacan’ın partisinde olacağı belirtiliyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER