A3 Haber

Sabiha Gökçen’de düşen uçağın ikinci pilotunun beyninde tümör bulundu

Sabiha Gökçen’de düşen uçağın ikinci pilotunun beyninde tümör bulundu
Şubat 21
13:13 2020

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pist dışındaki alana düşen uçakta yaralanan ikinci pilot Ferdinant Pondaag’ın beyninde tümör olduğu tespit edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 Şubat’ta inişinden sonra duramayarak pist dışındaki alana düşen uçakta üç kişi yaşamını yitirirken 180 kişi de yaralandı. Yaralananlardan biri de uçağın 29 yaşındaki Hollandalı ikinci pilotu Ferdinant Pondaag’di.

Nişantaşı’ndaki özel hastanede tedavisi süren Ferdinant Pondaag’in beyninde tümör olduğu tespit edildi. Genç pilotun bu durumdan daha önce haberdar olmadığı ve bir hafta içerisinde ameliyat edileceği öğrenildi.

“Hollanda’da hapse girebilirim”

Hollandalı pilotun arkadaşlarına hitaben tümörden bahsederek mesaj gönderdiği belirlendi. Ferdinant Pondaag’ın arkadaşlarına attığı mesaj şöyle: “1 hafta 4 gündür hastanedeyim. Kalçam çok kötü kırıldı. Kemik dolgusu ve 3 vida kullandılar. 3 günlük ağrıdan sonra daha iyiyim. Daha iyi uyuyorum. Doktorlar ayrıca kafamda bir şey buldular. Bir tümör. Bir hafta içinde ameliyat olacağım. Bu ameliyattan önce ilk olarak ailemi görmek istiyorum. Şansım yüksek ama yüzde yüz temizleyemeyeceklerini söylediler. Alındıktan sonra yeniden büyüyebilir ve epilepsi ilaçları kullanmam gerekiyor. Sanırım bir daha asla uçamayacağım. Çok üzülüyorum. Ayrıca polis ile de uğraştım. En kötü senaryo Hollanda’da hapse girebilirim çünkü Hollanda pasaportum var. Ama düşük bir ihtimal olduğunu söylediler. Fiziksel olarak daha iyiyim ama duygusal olarak çökmüş durumdayım. En kısa zamanda cevaplayacağım ama şu anda çok meşgulüm ve ayrıca hastalığım sebebiyle zayıf düştüm. Pegasus benimle yakından ilgileniyor.

Şüpheli sıfatıyla ifade vermişti

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak” suçuyla başlatılan soruşturma da sürüyor. Soruşturma kapsamında Pondaag’ın ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadesi alınmıştı.

Pondaag’ın bir çok soruya “hatırlamıyorum” şeklinde yanıt verdiği öğrenildi. Kaptan pilot Mahmut Aslan’ın ifadesinin de sağlık durumuna göre önümüzdeki günlerde alınacağı kaydedildi. (DHA)