A3 Haber

Bakanlık açıkladı: Kolonya üreticileri fiyatlarını arttırmayacak

Bakanlık açıkladı: Kolonya üreticileri fiyatlarını arttırmayacak

Bakanlık açıkladı: Kolonya üreticileri fiyatlarını arttırmayacak
Mart 20
17:48 2020

Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından kolonyaya olan talep artmış, buna bağlı olarak fiyatlar da fahiş derecede yükselmişti. Yurttaşlar fiyatların artmasına tepki gösterirken Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bazı kolonya üreticilerinin fabrika ve perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettiklerini açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bazı kolonya üreticilerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi dönemde uyguladıkları fabrika ve ulusal zincir perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettiğini söyledi.

Kolonya üreticilerinden Deva Holding (Boğaziçi Kolonyaları), Eczacıbaşı (Selin Kolonyaları), Eyüp Sabri Tuncer, Evyap (Duru Kolonyaları), Eser, Marmara Kolonyaları-Senso Kozmetik, Pereja, Rebul firmalarının salgın öncesi dönemde uyguladıkları fabrika ve ulusal zincir perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettikleri belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Diğer kolonya ve dezenfektan üreticilerimizin de aynı duyarlılık ve dayanışmayı göstereceklerini biliyoruz” denildi.

Türkiye’de de koronavirüs vakasının ortaya çıkmasının ardından yurttaşlar temizlik ürünleri alabilmek için marketlere akın etmişti. Ülkenin birçok ilinde yurttaşlar uzun kolonya kuyrukları oluşturmuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER