A3 Haber

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Salgında iniş süreci başladı

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Salgında iniş süreci başladı

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Salgında iniş süreci başladı
Nisan 25
08:56 2020

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü 24 Nisan koronavirüs verilerini değerlendirdi. Özlü, salgında iniş sürecinin başladığını, genel itibariyle zirve noktaya ulaşıldığını bildirdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü, Türkiye’deki salgınla ilgili 24 Nisan verileriyle ilgili yaptığı yorumda salgının iniş sürecine geçtiğini belirtti.Profesör Doktor Tevfik Özlü, “Gördüğümüz kadarıyla artık Türkiye salgında iniş dönemine girdi. Tabi tek günlük veri ile değerlendirme yapmak yanıltıcı olabilir. Önümüzdeki günlerdeki trende de bakmak lazım. Ama genel itibariyle piki tamamlamış görünüyoruz. 11 Nisan’da 5 bini aşkın vaka ile en yüksek sayıyı gördük. Ondan sonra durağanlaşma ardından da düşüş başladı” dedi.

“Avrupa ülkeleri bu trendi yakalamaları 12 hafta sürdü“

Profesör Doktor Tevfik Özlü, “Bu sevindirici çünkü Avrupa ülkeleri bu trendi yakalamaları 12 hafta sürdü. Bize ise 5-6 haftada bunu yakalamış olduk. Daha az kayıpla, daha az hasarlar salgını yönetiyoruz. Umarım bu gevşemeye neden olmaz. Bu gelişmeler sonrası gevşeme olursa bu eğri yukarı doğru tırmanışa geçebilir. Dikkatli olmamız gerekiyor. Tedbirlere uymamız gerekiyor. Bugün veriler çok daha umut verici, çok daha sevindirici” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER