A3 Haber

Pandemi nedeniyle kapatılan hastaneye alınmamıştı: Öldükten bir gün sonra açtılar

Pandemi nedeniyle kapatılan hastaneye alınmamıştı: Öldükten bir gün sonra açtılar

Pandemi nedeniyle kapatılan hastaneye alınmamıştı: Öldükten bir gün sonra açtılar
Nisan 27
17:43 2020

Sakarya’da 4 çocuk annesi Damla Şimşir, rahatsızlanınca Pamukova İlçe Devlet Hastanesi’ne getirilmişti. Ancak pandemi nedeniyle kapatılması sonucu Şimşir, başka bir hastaneye götürülürken yolda yaşamını yitirdi. Pamukova Devlet Hastanesi’nin acil servisi, Şimşir’in yaşamını yitirmesinden bir gün sonra tekrar hizmete açıldı.

Sakarya’da Pamukova Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden 28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşir 25 Nisan sabahı evlerinin önünde bir anda yere yığıldı.

Sözcü’den Erhan Kaytanbay’ın haberine göre yakınları ambulansın geç geleceğini düşünerek kendilerine ait araçla Pamukova Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ancak İl Pandemi Kurulunun kararı ile hastane personelinin geçici olarak Arifiye’de görevlendirilmesi nedeni ile Pamukova Devlet Hastanesi kapalı olunca, hasta yakınları Damla Şimşir’i Geyve Devlet Hastanesi’ne götürmeye karar verdi.

Damla Şimşir’i hastaneye götürdükleri araç Geyve yakınlarında arızalanınca, başka bir araçla Geyve Devlet Hastanesi’ne götürülen Şimşir yolda yaşamını yitirdi.

“Hastane açık olsa belki hayatta olacaktı”

28 yaşındaki 4 çocuk annesi Damla Şimşir’i hastaneye götüren akrabaları ”Geyve Devlet Hastanesi acile götürdüğümüzde bize doktor ve görevli sağlık personeli öldüğünü söylediler. Burada hastanemiz açık olsa ilk müdahale burada yapılacaktı. Belki Damla şu an hayatta olacaktı.” dedi.

Şimşir’in ölümünden bir gün sonra İl Sağlık Müdürlüğü, Pamukova İlçe Devlet Hastanesi’nin acil servisinin tekrar hizmete girmesi için çalışma başlattı ve acil servis 26 Nisan itibarıyla tekrar hizmete açıldı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER