A3 Haber

Bahçeli’den Akşener’e: Masa; masaldır, maval okumaktır

Bahçeli’den Akşener’e: Masa; masaldır, maval okumaktır

Bahçeli’den Akşener’e: Masa; masaldır, maval okumaktır
Mayıs 11
22:34 2020

İyi Parti lideri Meral Akşener’in ‘Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım. Bu masanın adına da ‘Memleket Masası’ diyelim’ çağrısına yanıt veren MHP lideri Devlet Bahçeli ‘Türkiye’nin bu tür hasarlı masalara ihtiyacı yoktur’ dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım. Bu masanın adına da ‘Memleket Masası’ diyelim” çağrısına ‘Masa; masaldır, maval okumaktır’ diye yanıt verdi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Malum ve mahsurlu odaklar İP’in ‘Memleket Masası’ kuralım teklifine önüne arkasına bakmadan bodoslama atlamışlardır. Hâlbuki kırık dökük üçayaklı bir masa zaten kurulmuştur. HDP/PKK’nın İP ile ilgili ifşa ve itirafları, İP’in HDP’ye aracılar gönderip icazet arayışları uzun bir süredir kimlerin masa başı çalıştığını fazla zahmete gerek bırakmadan ispatlamıştır. Masaya davet edenler akıllarınca yiyecek menü peşindedir. Masa; masaldır, maval okumaktır” dedi.

“Ciddiye almamız ham hayaldir”

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin sakat masa kurmanın telaşında olanları ciddiye alması ham bir hayaldir” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin bu tür hasarlı masalara ihtiyacı yoktur. Bu teşebbüs hezeyandır. Türk milletinin masalara ve şer oyun kuruculara değer vermesi imkansızdır. Baksınlar işlerine, otursunlar lekeli ortaklarıyla, fiskos yapsınlar durmadan, nasılsa aracılar da yok, konuşsunlar doğrudan. Yürekleri yetiyorsa geçmişte arka kapılarda yaptıkları pazarlıkları açıklasınlar. PKK’nın masaya nasıl çekildiğini, hangi telkinlerle zillete düştüklerini, buna nasıl ikna edildiklerini söylesinler. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı masada değil, gönüllerdedir.”

Akşener dün Fox TV’de katıldığı programda yaptığı açıklamada “Bugün bir çağrı yapmak istiyorum, bir anne olarak bu çağrım Sayın Erdoğan’a, tüm liderler bir masa etrafında toplanmamız lazım, bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkeye hizmet etmiş vatandaşlar olarak bu masanın adına ‘memleket masası’ diyorum ben, memleket masasında toplanmamız lazım. Bu krizden nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım” demişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER