A3 Haber

Hrant Dink Vakfı’na ikinci tehdit olayının şüphelisi tutuklandı

Hrant Dink Vakfı’na ikinci tehdit olayının şüphelisi tutuklandı

Hrant Dink Vakfı’na ikinci tehdit olayının şüphelisi tutuklandı
Haziran 02
21:11 2020

Hrant Dink Vakfı’nı gönderdiği elektronik posta yoluyla tehdit ettiği ve Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla mahkemeye sevk edilen şüpheli E. B. tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen şüpheli E. B.’nin savcılık sorgusu tamamlandı.

Savcılığın tutuklamaya ilişkin sevk yazısında, şüpheli Ersin Başkan’ın e-posta adresinden, Hrant Dink Vakfı’nın e-posta adresine 30 Mayıs tarihinde gönderim yaparak tehdit ettiği, soruşturmanın re’sen başlatıldığı, şüphelinin yapılan araştırma sonucunda kimliğinin ortaya çıktığı belirtilerek “Zincirleme şekilde kişinin kendisini tanınmayacak bir hale koyması suretiyle imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarını işlediği, iki suçun da ayrı soruşturma olarak yürütüldüğü ifade edildi. Şüphelinin her iki suçtan da tutuklanması istendi. Nöbetçi İstanbul 8.Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheli E.B., tutuklandı.

Hrant Dink Vakfı’na ölüm tehdidi içeren mailler gönderen diğer şüpheli  H.A ise 31 Mayıs’ta “Zincirleme şekilde kişinin kendisini bir hale koyması suretiyle imzasız mektupla ya da özel işaretle tehdit” suçlamasıyla tutuklandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER