A3 Haber

Bir ilde vaka sayısı Mayıs ayına göre 10 kat yükseldi: Maskesiz dolaşmak yasaklandı

Bir ilde vaka sayısı Mayıs ayına göre 10 kat yükseldi: Maskesiz dolaşmak yasaklandı

Bir ilde vaka sayısı Mayıs ayına göre 10 kat yükseldi: Maskesiz dolaşmak yasaklandı
Haziran 08
14:39 2020

Karaman’da koronavirüs vakalarının mayıs ayına göre haziranda on kat arttı belirlenince Valilik, 84 cadde, park ve bahçe gibi alanlarda maskesiz dolaşmayı yasakladı.

Karaman’da Ramazan Bayramı’nın hemen ardından kentteki koronavirüs vakaları hızla artışa geçti. Kentte mayıs ayına göre on kat daha fazla Covid-19 testi pozitif çıkan vaka olduğunun belirlenmesinin ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu da şehir merkezinde bulunan 84 cadde ve sokak ile park bahçe ve umuma açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirdi. İl Hıfzıssıhha Kurulu ayrıca kentte dört binayı da karantinaya aldı.

Mesai saatinin başlaması ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ve polisler 84 cadde ve sokakta maske denetimi ve sokağa çıkma kısıtlaması bulunanlara yönelik kontrol yaptı. Maskesiz sokağa çıkanlara tutanak tutan ekipler yazılan tutanakları cezai işlem uygulanmak üzerine Karaman İl Hıfzıssıhha Kuruluna gönderdi.

Maskesiz dışarıya çıkan H.K. görevlilere “Neden ceza yazıyorsunuz canımızı mı alacaksınız” diyerek tepki gösterdi. İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Musa Şahin ise “Siz şu an kentteki vaka sayısını biliyor musunuz? Biz kimsenin canını almıyoruz, aksine canını kurtarmaya çalışıyoruz siz kendinizi riske edebilirsiniz ama sizin enfekte ettiğiniz kişilerin canı ne olacak onları kim yaşatacak” diye cevap verdi.

Bir başka kadın ise ceza yazılmak üzere tutanak tutulacağını anlayınca ekiplerden kaçmaya çalıştı. Kentteki artan vaka sayılarının ardından başlatılan uygulamanın bundan böyle her gün devam edeceği öğrenildi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER