A3 Haber

Erdoğan ve Albayrak şikayet etti: Tutuklu gazeteci Ağırel’e yeni soruşturma

Erdoğan ve Albayrak şikayet etti: Tutuklu gazeteci Ağırel’e yeni soruşturma

Erdoğan ve Albayrak şikayet etti: Tutuklu gazeteci Ağırel’e yeni soruşturma
Haziran 18
12:53 2020

 Avukat Celal Ülgen, Bilal Erdoğan, Berat Albayrak ve İsmail Kahraman’ın, tutuklanan gazeteci Murat Ağırel hakkında Ağırel’in kitabı Sarmal’da kendilerine hakaret ettikleri gerekçesiyle şikayette bulunduklarını açıkladı.

Avukat Celal Ülgen, Halk TV’de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi’nde tutuklu gazeteci Murat Ağırel’e yeni bir soruşturma açıldığını duyurdu . Soruşturmanın gerekçesi olarak Ağırel’in kitabı Sarmal’da Berat Albayrak, Bilal Erdoğan ve İsmail Kahraman hakkında hakaret olduğu ileri sürüldü.

Avukat Celal Ülgen’in açıklaması şu şekilde:

  • Murat Ağırel cezaevinden eşini arıyor ve bugün benim ifademi almaya kalktılar ben de avukatlarım olmadan ifade veremem dedim. Gerekçesi; Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, İsmail Kahraman, kitabın (Sarmal) çeşitli sayfalarında bize hakaret etmişler diyerek şikayette bulunmuşlar.
  • 23 Nisan 2020 tarihinde vermişler. 4 Haziran tarihinde o sayfalarda neler söylendiğini savcıya bildirmişler. Savcı sayfaları okumadan soruşturma açmış. Murat Ağırel, 314.sayfada Pelikan Vakfı’nın finansörlüğünün kimin yaptığını söylüyor.
  • Hakaret içerdiği iddia edilen cümlelerin bir kısmında “Erdoğan’ın talimatı damat Berat Albayrak’ın koordinasyonu ve finansörlüğü ile çalışmalar başladı. Can Paker ve Süheyb Öğüt görevlendirildi. Pelikan Vakfı’nın finansörlüğünü ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde kontrolünü Berat Albayrak yapıyor. “Berat Albayrak, ağabeyi gibi Turkuvaz Medya üyesi” cümleleri geçiyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER