A3 Haber

Riskli olmasına rağmen tedbirler alındı havuzlar doldu

Riskli olmasına rağmen tedbirler alındı havuzlar doldu

Riskli olmasına rağmen tedbirler alındı havuzlar doldu
Haziran 21
10:26 2020

Uzmanların denize nazaran daha riskli olarak nitelendirdikleri yüzme havuzları ile su parkları, sıcak hava nedeniyle serinlemek isteyenlerle doldu. Havuzlarda her türlü hijyen tedbirini aldı.

Koronavirüs salgını sürecinde, sosyal izolasyonun sağlanabilmesi için birçok faaliyete geçici süreyle ara verildi. Restoran, AVM, spor salonu, kütüphane, yüzme havuzu ve su parkı gibi çok kişinin bir araya geldiği ve kalabalık olan birçok mekan, bu süreçte kapalı kaldı. Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde, 1 Haziran itibarıyla normalleşme süreci başlatıldı. Bu kapsamda, kapalı olan birçok alanda tekrar hizmet verilmeye başlanırken, havuzlar ve su parkları da gereken tedbirler alınıp, dezenfeksiyon çalışmalarının ardından açıldı.

Gerekli tedbirler alındı

Hava sıcaklığının 33 dereceye ulaştığı, açık havada hissedilen sıcaklığın daha fazla olduğu İzmir merkezde de sıcaktan bunalanların yolunu tuttuğu havuz ve su parklarında çeşitli önlemler alındı. Havuzların çeşitli yerlerine uyarı yazıları konuldu. İçeri alınmadan önce ateşleri ölçülenler arasında 38 derece üstü çıkan kişiler, hastanelere gönderiliyor.

Havuzun çeşitli noktalarına dezenfaktanlar konuluyor. Soyunma kabinleri her kullanıcıdan sonra dezenfekte ediliyor. Havuz başına geçecek kişiler, dezenfeksiyon tünelinden geçerek içeri alınıyor. Her şezlong, o kişinin kullanımı sonrası temizleniyor. Havuz içi dışında alanda dolaşırken maske zorunlu olarak kullanılıyor. 2 şezlong arasındaki mesafenin en az 1,5 metre olmasına özün gösteriliyor. Havuzların içinde kullanılan klorun, virüsü öldürdüğü belirtilirken, insan sağlığına zararı olmayan bakanlık onaylı ürünler kullanılıyor. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER