A3 Haber

SGK, 18 ilacı daha geri ödeme listesine aldı

SGK, 18 ilacı daha geri ödeme listesine aldı

SGK, 18 ilacı daha geri ödeme listesine aldı
Temmuz 16
11:36 2020

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 18 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını açıkladı.

A3 Haber Merkezi- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, birisi kanser ilacı olmak üzere 18 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.

Bakan Selçuk, Olağanüstü İlaç Geri Ödeme Komisyonu’nun yapmış olduğu toplantı sonrasında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından gerçekleştirilen düzenlemeye ilişkin bilgileri paylaştı.

8 bin 265 ilaç geri ödeme listesinde

Temininde güçlük yaşanan, hayati önem arz eden ve halk sağlığını yakından ilgilendirmesi nedeniyle acil tedbir alınması gereken ilaçlar için toplanıldığını, bu doğrultuda kararlar alındığını belirten Bakan Selçuk, geri ödeme listesine alınan 18 ilaçla birlikte ruhsatlı ilaç sayısının 8 bin 265’e ulaştığını açıkladı.

Yapılan düzenlemeyle geri ödeme listesine eklenen ilaçlar arasında bir kanser, iki kas-iskelet sistemi tedavisinde kullanılan ilaçlar da bulunuyor.

Vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini bildiren Bakan Selçuk, “Geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni ederim” dedi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER