A3 Haber

Fitness tutkunu genç, aç karnına alkol aldıktan sonra öldü

Fitness tutkunu genç, aç karnına alkol aldıktan sonra öldü

Fitness tutkunu genç, aç karnına alkol aldıktan sonra öldü
Temmuz 19
15:06 2020

İngiltere’de fitness tutkunu 27 yaşındaki Alice Burton Bradford, aç karnına aldığı alkolün nadir bir reaksiyonu tetiklemesi nedeniyle evinde yaşamını yitirdi.

İngiltere’nin Brighton kentinde yaşayan Alice Burton Bradford, aç karnına aldığı alkolün tetiklediği metabolik bir komplikasyon olan ‘alkolik ketoasidoz’ nedeniyle yaşamını yitirdi. Genç kızın, hastaneye ulaşamadan evinin bahçesinde yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Yerel medyaya konuşan genç kızın arkadaşları ise Alice’in, alkolik olmadığını ve bisiklet sürüp, koşmaktan hoşlanan bir fitness tutkunu olduğunu ifade etti. Alice’in 8 yıldır onu tanıyan 30 yaşındaki arkadaşı Aaron Mulvay, benzer trajedileri önlemek için komplikasyon hakkında daha fazla bilgi sahibi olma çağrısında bulundu.

“Yeterince yemek yememiş ve bu da midesinde bir reaksiyonu tetiklemiş”

Mulvay’ın, arkadaşının ölümüyle ilgili “Bizim için tam bir şoktu. Hiç kimse bunu beklemiyordu. Ölmeden 3 hafta önce, uzaktan merhaba demek için bisikletiyle uğramıştı. Alice, hayatını kaybedene kadar ‘alkolik ketoasiadoz’u daha önce duymamıştım. O hafta sonu ne kadar içtiğini bilmiyoruz ama alkolik değildi. Yeterince yemek yememiş ve bu da midesinde bir reaksiyonu tetiklemiş” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Arkadaşları, anısına anıt bir bank yaptıracak

Alice’in Cornwall’da yaşayan ailesi ile yakın temasta olan Mulvay’ın, Alice için anıt bir bank yaptırmak için bir bağış kampanyası başlattığı ve şu ana kadar 979 sterlin topladığı ifade edildi. Mulvay’ın “Hiçbirimiz Alice’in cenaze törenine katılamadık ve bu yüzden kendi vedamızı etmek için onun anısına anıt bir bank yaptırmak istiyoruz. Anıt bankı Alice vahşi yaşamı sevdiği için köpeğini gezdirdiği kayalıklara ya da güzel bir parka koymak istiyoruz” dedi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER