A3 Haber

Diyanet’ten çocuk istismarından tutuklanan Uşşaki Şeyhi Fatih Nurullah hakkında açıklama

Diyanet’ten çocuk istismarından tutuklanan Uşşaki Şeyhi Fatih Nurullah hakkında açıklama

Diyanet’ten çocuk istismarından tutuklanan Uşşaki Şeyhi Fatih Nurullah hakkında açıklama
Eylül 03
17:13 2020

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Fatih Nurullah takma adlı Uşşaki tarikat lideri olarak bilinen 58 yaşındaki Eyüp Fatih Şağban’ın 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmasına ilişkin yapılan açıklamada “Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir. Din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Sakarya’da Fatih Nurullah takma adlı Uşşaki tarikat lideri olarak bilinen Eyüp Fatih Şağban’ın (58) 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmasına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada “Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın konuyu yakından takip ettiği belirtilen açıklamada “Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir. Din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Diyanetten yapılan açıklama şu şekilde:

“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz; Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER