A3 Haber

Muharrem İnce “Memleket Hareketi”ni bugün başlatıyor: Havaalanında ilk açıklamayı yaptı…

Muharrem İnce “Memleket Hareketi”ni bugün başlatıyor: Havaalanında ilk açıklamayı yaptı…

Muharrem İnce “Memleket Hareketi”ni bugün başlatıyor: Havaalanında ilk açıklamayı yaptı…
Eylül 04
09:10 2020

CHP’li Muharrem İnce bugün Sivas’tan “Memleket Hareketi”ni başlatıyor. Muharrem İnce sabah erken saatlerde Sivas’a gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na geldi. İnce, VIP bölümüne girişi öncesi soruları yanıtladı.

CHP’li Muharrem Önce, Sivas’tan başlayacak “Memleket Hareketi” için, “Önce bir kere kendimizi korumalıyız. Herkese uyarılarım bu yönde olacak. Sosyal mesafe, maske kuralı ve hijyene dikkat edeceğiz. Özetini yaparsak memleket hareketi Türkiye’nin bereketi olacak” diye konuştu.

“Benim kaygılarım korkularım yok”

Yalova’da CHP’li Muharrem İnce hakkında bir parti üyesi Merkez Disiplin Kurulu’nda değerlendirilmesi için dilekçe verip suç duyurusunda bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan başvuru sonrası başlayan ihraç tartışmaları için, “Bir parti üyemiz öyle bir dilekçe vermiş. Öyle bir şey yok” demişti. İstanbul Havalimanı’nda konuşan Muharrem İnce hakkındaki ihraç tartışmaları için, “Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum. Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey ‘ya memleket yanarken memleket kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin’ demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil” diye konuştu.

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Hareketi ile ilgili “itirazımız yok” değerlendirmesi için, “İtirazı olmamasına teşekkür ederim” diyerek yanıt verdi.

Muharrem İnce Sivas’ta

CHP’li Muharrem İnce, bin günde tamamlayacağını duyurduğu Memleket Hareketi’nin startını bugün Sivas’tan verdi. Sabah saatlerinde İstanbul’dan Sivas’a gelen İnce yurttaşlara seslendi. İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. İktidar gitmekten korkuyor, muhalefet de “vatandaş ne der” deyip ondan korkuyor. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz. Dokunsan yıkılacak bir iktidar var ama muhalefet korkuyor.
  • Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir. Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir. Bir her türlü ayrımcılığa karşı dik duranlarız. Biz demokrasi ve özgürlük neferleriyiz. Cumhuriyet’in değerleriyle oynanamaz.
  • Prangaları kırıp maviliklere yelken açacağız. Türkiye’yi dijital üretim merkezi yapacağız. Tersine beyin göçünü başlatacağız. Milletimizle gönül köprüsünü kuracağız.
  • Gelecekten kaygı duyanları Memleket Hareketi’ne davet ediyorum. Atatürk’ü kabul etmeyenleri hareketimizde istemiyoruz.
  • 92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım.

İstifa etmeyi düşünmüyorum

  • CHP’den istifa etmeyi düşünmüyorum, buradayım.
  • Ankara’da oturarak bu memleketin sorunlarının çözülemeyeceğini düşünüyorum. Salıdan salıya 45 dakika konuşarak bu ülkenin sorunlarının çözülemeyeceğine inanıyorum.  Bu hareketin nereye gideceğine millet karar verecek.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER