A3 Haber

Kafeterya ve restoranlarda müzik yayını yasaklandı

Kafeterya ve restoranlarda müzik yayını yasaklandı

Kafeterya ve restoranlarda müzik yayını yasaklandı
Eylül 08
14:03 2020

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kafeterya ve restoranlarda müzik yayınının bu geceden itibaren yasaklandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kafe ve restoranlarda müzik yasağı getirildiğini açıkladı.

Soylu, yasakla ilgili olarak “Bu gece saat 00.00’dan itibaren 81 vilayette kafeterya, restoran gibi yerlerde hem canlı müzik, hem de kasetten müzik olmayacak. Genelgeyi valiliklere gönderdik. Derhal uygulanmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • Hakikaten buna ihtiyacımız var. Geçmiş dönemde yaşadığımız bir takım kısıtlamalarla karşı karşıya kalmamak için. İş yerlerimiz kapandı, insanlarımız evlerinden çıkamadılar. Seyahatlerimiz kısıtlandı, onun için bu tedbirleri uygulamalıyız. Yine özellikle minibüs, otobüste ayakta yolcu almak yasak. Çünkü biz bu konuda ne kadar söylersek söyleyelim, maalesef buna hala devam edildiğini görüyoruz.
  • Onun için ayrıştırılabilir kuralları, yönetilebilir kuralları ortaya koyup bu konuda da güvenlik görevlilerimiz gerekli adımları atacaklardır.
  • Yine bu gece saat 12’den itibaren 81 vilayette kafeterya olsun, restoran olsun kesinlikle ve kesinlikle; hem canlı müzik hem de yani bir plak gibi, playback gibi müzikler yayınlanmayacaktır. 12 itibariyle sona erecektir. Genelgeyi valiliklere gönderdik, karar alacaklar ve bunu da derhal uygulamaya başlayacaklardır.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER