A3 Haber

Cavit Çağlar: ‘Gazetecileri kulağından tutar atarım’ demedim

Cavit Çağlar: ‘Gazetecileri kulağından tutar atarım’ demedim

Cavit Çağlar: ‘Gazetecileri kulağından tutar atarım’ demedim
Eylül 13
22:19 2020

Yeniden yayına geçmeye hazırlanan Olay TV’nin sahibi Cavit Çağlar, Fatih Altaylı’nın aktardığı “Yorum yok, taraf tutmak yok, yorum yapanı kulağından tutar atarım” sözlerini yalanlayarak, “Yıllardır gazeteci arkadaşlarımla birlikte yayıncılık yapan biri olarak, ‘Gazetecileri kulağından tutar atarım’ demedim, diyemem” dedi.

Olay TV’nin sahibi Cavit Çağlar, gazeteci Fatih Altaylı’ya verdiği röportajdaki açıklamalarını yalanladı. Söz konusu röportajda Çavit Çağlar, tarafsız yayın yapacaklarını anlatırken kanalında çalışacak gazetecilere yönelik olarak “Yorum yok, taraf tutmak yok, yorum yapanı kulağından tutar atarım” demişti.

Cavit Çağlar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Yıllardır gazeteci arkadaşlarımla birlikte yayıncılık yapan biri olarak, ‘Gazetecileri kulağından tutar atarım’ demedim, diyemem. Ben hem siyasetçi olarak hem medya patronu olarak gazetecilerle hep dostane bir ilişki kurdum.

Gazeteciler kendi işlerini yaparlar, asla benim müdahalem olamaz. Olay TV de profesyonel gazetecilere yöneticilere emanettir. Yayın ilkelerimiz doğrultusunda Onların editoryal bağımsızlığının garantisi de benim.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER