A3 Haber

Erdoğan’dan “Doğu Akdeniz” mesajı: Başından beri diyalog ve müzakereyi savunduk

Erdoğan’dan “Doğu Akdeniz” mesajı: Başından beri diyalog ve müzakereyi savunduk

Erdoğan’dan “Doğu Akdeniz” mesajı: Başından beri diyalog ve müzakereyi savunduk
Eylül 17
15:04 2020

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Tehdit dilinin işe yaramadığı, Türkiye’nin şantaja boyun eğmeyeceği konunun tüm muhataplara tarafından anlaşılmıştır. Çözüm yeri olarak diplomasi masasının öne çıkarılması elbette ülkemizin kararlı duruşunun sonucudur” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Övünç Madalyası töreninde konuştu. Erdoğan, “Son 18 yılda birçok kanuni düzenlemeyi hayata geçirdik, şehit yakınları ve gazilerimizin yükünü hafifletecek adımlar attık. Bizim inancımızda şehitlik ve gaziler bir nasip meselesidir. Milletimizin kutlu yürüyüşüne set çekilmesine izin vermeyeceğim. Şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi sahipsiz bırakmayacağız. Biz sadece şehit yakınlarımıza ve gazilerime değil şehitlerimizin bize gösterdiği istikamete de sımsıkı sarılıyoruz” dedi.

“Türkiye, terörle mücadele tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor”

Erdoğan, “Sınırlarımız içinde ve dışında milletimizin hak ve hukukunu savunmak konusunda en küçük bir tereddütümüz yoktur. Türkiye, terörle mücadele tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor. Teröristleri inlerinde buluyor ve imha ediyoruz. Döktükleri her kanın hesabını misliyle soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz. Doğrudan bataklığı kurutacak tedbirler alıyoruz” diye konuştu.

“Başından beri diyalog ve müzakereyi savunduk”

Erdoğan,Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Eski Türkiye artık tamamen geride kalmıştır. Devletimizi tehdit edenler boylarının ölçüsünü almıştır. Türk milleti çukur eylemlerinde sadece şehir eşkiyalarını değil bölücü hevesleri de toprağa gömmüştür.  Doğu Akdeniz’de ülkemizin ve KKTC’nin meşru haklarını savunuyoruz. Tehdit dilinin işe yaramadığı, Türkiye’nin şantaja boyun eğmeyeceği konunun tüm muhataplara tarafından anlaşılmıştır. Çözüm yeri olarak diplomasi masasının öne çıkarılması elbette ülkemizin kararlı duruşunun sonucudur. Başından beri biz de bu meselede sorunun diyalogla, müzakereyle, komşuluk hukuku içinde çözüme kavuşturulması gerektiğini savunduk. Biz hep haklı olmanın, büyük devlet olmanın vakarıyla hareket ettik.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER