A3 Haber

İBB Şehir Tiyatroları, ekim ayında 56 oyunla seyirci karşısına çıkacak

İBB Şehir Tiyatroları, ekim ayında 56 oyunla seyirci karşısına çıkacak
Eylül 26
23:52 2020

İBB Şehir Tiyatroları, ekim ayında beşi yeni, 49’u özel tiyatroların misafir oyunları olmak üzere 56 oyunla seyirci karşısına çıkacak.

A3 Haber Merkezi- İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları’nda ekim ayında beşi yeni, 49’u özel tiyatroların misafir oyunları olmak üzere 56 oyun sahnelenecek.

Eserler, daha az kadroyla temsil edilebilecek oyunlar arasından seçildi. Oyunların süreleri 60-70 dakikayı aşmayacak şekilde tek perde olarak belirlendi. Dekor ve ışık minimum seviyede tutuldu. Sanatçı ve teknik ekibin sağlığı için daha az sayıda temsil sahnelerimizde yer alacak. Kazanılan zaman ve mekan olanaklarıyla özel tiyatroların oyunlarına yer verilecek.

49 özel tiyatro oyunu

106 yıllık bir kurum olan Darülbedayi, böylesi zor bir dönemde özel sektörde faaliyet gösteren tiyatrolara kapısını açıyor. Ekim ayında Şehir Tiyatroları sahnelerinde 39’u yetişkin, 10 çocuk oyunu olmak üzere toplam 49 özel tiyatro oyunu sahnelenecek.

Bu sayede yüksek ücretlerle özel tiyatroların oyunlarını izleyebilen İstanbul seyircisi, daha makul bilet ücretiyle bu oyunları Şehir Tiyatroları’nda izleyebilecek.