A3 Haber

Bir “cinci hoca” skandalı daha: Kadını, eşinin yanında “şifa bulacaksın” diyerek istismar etti

Bir “cinci hoca” skandalı daha: Kadını, eşinin yanında “şifa bulacaksın” diyerek istismar etti

Bir “cinci hoca” skandalı daha: Kadını, eşinin yanında “şifa bulacaksın” diyerek istismar etti
Ekim 05
09:27 2020

Kütahya’da Halil Aka adlı “cinci ve üfürükçü” hoca üç kadına karşı cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Kütahya’da, psikolojik rahatsızlığı bulunanları tedavi ettiği öne sürülen ve “üfürükçü hoca” olarak tanınan 67 yaşındaki Halil Aka’nın üç kadına cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Polisler tarafından gözaltına alınan Aka, sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklandı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, 44 yaşındaki iki çocuk annesi G.A., ifadesinde, uğradıkları cinsel istismarı şöyle anlattı:

“27 Ağustos’ta ben, yeğenim H.U. ve H.’nin eşi S.U. ile beraber hocaya görünelim dedik. Hoca Halil Aka bizi kapıda karşıladı. Evinin yakınındaki kulübeye beni, H. ile eşi S.’yi davet etti. ‘Şikayetiniz nedir?’ diye sordu. Kiminle konuştuğunu bilmediğimiz birilerine, ‘Bu kızımız ve oğlumuza şifa verin, bu suya ve şekere okuyun’ dedi. Sonra H.’ye, ‘Sende cinler ve nazar var’ dedi, başını sallayarak bir şeyler okudu. H.’yi çağırdı. Ellerini H.’nin vücuduna dokunarak gezdirdi. H.’nin ellerinden tuttu, sürekli ‘Titriyor musun, ayakların üşüyor mu?’ diye sordu.

“Cinler karın bölgende”

‘Bak cinler karın bölgende, birazdan çıkaracağım onu’ diyerek H.’yi istismar etti. H.’nin bacaklarına dokundu, Bu arada, ‘Bak, çıktı, dizime geçti’ diyordu. H.’ye ‘Hepsi bitmedi, üç gün sonra bir daha gel, yalnız gelebilirsin’ dedi. H’nin eşi S., hocaya ‘Ne kadar borcumuz var’ dedi. O da ‘Durumuna göre’ dedi. S’nin 20 TL verdiğini duydum. ‘Kalk ayağa’ dedi, kalktım. Omuzlarımdan başlayarak göğüslerimi, karın bölgemi, mahrem yerlerimi elledi. Vücudunu vücuduma yaklaştırdı. Sol elimi tuttu ve mahrem yerine dokundurdu. Bana, ‘Tedirgin olma, şifa bulacaksın’ dedi. Sürekli nefesini ağzıma veriyordu. Ağzını dudaklarıma değdiriyordu. Hemen şikayetçi olduk.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER