A3 Haber

Mustafa Mutlu sekiz kaburga kırığına rağmen depremde torunu ile eşini kurtardı

Mustafa Mutlu sekiz kaburga kırığına rağmen depremde torunu ile eşini kurtardı

Mustafa Mutlu sekiz kaburga kırığına rağmen depremde torunu ile eşini kurtardı
Kasım 05
14:20 2020

İzmir depreminde yıkılan Doğanlar Apartmanı’nn enkazından yaralı halde çıkan Mustafa Mutlu’nun, sekiz kaburga kemiğinin kırık olmasına rağmen kapı camını kırarak, torunu ile eşini kurtardığı ortaya çıktı.

İzmir depreminde, Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı yerle bir oldu. Apartmanın yedinci katında yaşayan Mustafa Mutlu da yıkıma eşi Türkan Mutlu ve torunu ile yakalandı. Enkaz altından yaralı halde kurtarılan ve sekiz kaburga kemiğinde kırık olduğu belirlenen Mustafa Mutlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ortopedi servisinde tedaviye alındı.

“Bir anda her taraf duman oldu”

Torunuyla birlikte enkazdan yara almadan kurtulan Türkan Mutlu, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Depremde yaşadığım o anı anlatamam. Deprem olduğunda salonda oturuyorduk, koridora çıktık. Torunum uyuyordu, onu aldık. Eşim, torunumu aldı ve yanıma geldi. O an bina çöktü. Çatırdamalar zaten deprem sırasında başlamıştı ama torunumu aldıktan sonra kendimizi binanın altında bulduk. Bir anda her taraf duman oldu. Eşim, nefes alamadığını söyledi. Eşim bir kapının camını kırdı, boşluktan seslendik. Sesimizi duyan ekipler, yanımıza gelmeye çalıştı. Geldikten sonra binadan çıktık.

Eşi Mustafa Mutlu’nun, vücudunda kırıklar olduğunu ve tedavisinin bir süre daha devam edeceğini ifade eden Türkan Mutlu, “Çok yarası var. Omurilikte kırıklar var. Akciğerinde zedelenme, kaburgasında sekiz kırık mevcut. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmeye devam edeceğiz. İnşallah kurtulacak” dedi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER