A3 Haber

AKP’li eski Bakan Nihat Zeybekci’ye katmerli rant

AKP’li eski Bakan Nihat Zeybekci’ye katmerli rant

AKP’li eski Bakan Nihat Zeybekci’ye katmerli rant
Kasım 12
16:32 2020

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Osman Zolan, artık Nihat Zeybekciye katmerli rant sağlamaktan vazgeç. Denizli halkından sağladığın vergileri, vatandaşlarımızın emeğini, alın terini gör. Ranta değil, Denizli halkına bir an önce hizmete başla” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın verdiği bilgiye göre, Denizli Büyükşehir Belediyesi, daha önce özel şahsa ait olan araziyi ‘eğitim alanına’ dönüştürdü. Arazi daha sonra AKP’li eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye ait Turkuaz Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş. tarafından satın alındı. Arazi, Zeybekci’nin satın almasının ardından ‘ticari alan’ olarak dönüştürüldü.

Karaca, belediyenin AKP’li eski Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci’ye ait şirketinin arazisinin eğitim alanından ‘ticari alana’ dönüştürdüğünü ve ve inşaat yoğunluğunun dört kat artırıldığını belirtti. CHP’li Karaca, TMMOB’un konuyu yargıya taşıdığını belirterek, “Alan bu kez 9 kasım 2020 tarihinde DBB İmar Komisyonu tarafından onaylanan karar ile 0.25’lik olan emsal inşaat yoğunluğu 1 emsale çıkartılarak, yani inşaat yoğunluğu 4 kat artırılarak, ikinci katmerli rant sağlanmıştır” dedi.

Karaca, Kasım ayı içerisinde DBB Meclisi’nde konunun görüşüleceğini hatırlatarak, şunları söyledi: “Bu ranta buradan geçit verilmemesi için çağrı yapıyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesi Osman Zolan, artık Nihat Zeybekci’ye katmerli rant sağlamaktan vazgeç. Denizli halkından sağladığın vergileri, vatandaşlarımızın emeğini, alınterini gör. Ranta değil, Denizli halkına bir an önce hizmete başla.” (ANKA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER