A3 Haber

Trump Covid-19 yardım paketi yasa tasarısını imzaladı

Trump Covid-19 yardım paketi yasa tasarısını imzaladı

Trump Covid-19 yardım paketi yasa tasarısını imzaladı
Aralık 28
07:38 2020

ABD Başkanı Trump, Kongre’nin onayladığı 900 milyar dolarlık ekonomik destek paketi ile 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısını imzaladı. Böylece milyonlarca Amerikalı işsizlik yardımı ödemelerini alabilecek.

ABD Başkanı Donald Trump,  koronavirüs salgınına yönelik ekonomik destek paketini imzaladı.

ABD medyasının Trump’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberlere göre tasarının imzalanmasının ardından 2019’da yıllık geliri 75 bin dolar ve altında olanlara doğrudan 600 dolar nakit yardımı yapılacak.

Yardım paketi ile ayrıca haftalık 300 dolar işsizlik maaşları ödenmeye devam edecek, kirasını ödeyemeyenler Ocak 2021’e kadar evlerinden tahliye edilemeyecek, küçük işyerleri, hava yolu şirketleri ve çiftçiler desteklenecek.

Ne olmuştu?

Donald Trump bir kaç saat önce Twitter’dan yaptığı paylaşımda “güzel haberlerin geleceğini” duyurmuştu.

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, Trump’a Kongre’nin onayladığı koronavirüs salgınına yönelik ekonomik destek paketini imzalaması çağrısı yapmıştı.

Trump ise Kongre’nin onayının ardından kendisine imzaya sunulan Covid-19 salgınına yönelik destek paketindeki 600 dolarlık nakit yardımını rezalet olarak nitelendirmiş ve bu yardımın 2 bin dolara çıkarılması da dahil bazı değişiklikler yapılmasını istemişti. ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyeleri ise Demokratların Covid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkarma girişimini Trump’ın çağrısına rağmen reddetmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER