A3 Haber

Kadın cinayeti: Rehin aldığı annesini pompalı tüfekle öldürdü

Kadın cinayeti: Rehin aldığı annesini pompalı tüfekle öldürdü

Kadın cinayeti: Rehin aldığı annesini pompalı tüfekle öldürdü
Aralık 29
19:03 2020

Gaziantep’te Uğur Dönmez, evde tartışma bahanesiyle rehin aldığı annesi Vesile Dönmez’i pompalı tüfekle öldürdü. Uğur Dönmez, eve giren özel harekat polisleri tarafından gözaltına alındı.

A3 Haber Merkezi | Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Hacı Ali Öztürk Mahallesi’ndeki müstakil bir evin ikinci katında yaşayan 32 yaşındaki Uğur Dönmez, öğleden sonra yalnız oldukları esnada annesi 55 yaşındaki Vesile Dönmez’i pompalı tüfekle rehin aldı.

Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Teslim olması yönünde yapılan çağrılara olumsuz yanıt veren Uğur Dönmez’i ikna etmek için İlçe Emniyet Müdürü Bedrettin Sarıtaş ve Belediye Başkanı Kemal Vural da çaba gösterdi. Ancak, ikna çalışmaları devam ederken Uğur Dönmez, rehin aldığı annesinin başına pompalı tüfekle ateş etti.

“Özel harekat polisleri operasyon düzenledi”

Teslim olmayan ve kilitlediği eve kimsenin yaklaşmamasını isteyen Uğur Dönmez’i ikna etmesi için çelik yelek giydirilen babası da Bahattin Dönmez de çabaladı. Ancak, 45 dakika süren çabaya rağmen sonuç alınamayınca, özel harekat polisleri operasyon düzenledi. Koçbaşı ile kapısı kırılarak girilen evde özel harekatçılar, Uğur Dönmez’i gözaltına alındı.

Sağlık ekipleri ise Vesile Dönmez’in yaşamını yitirdiğini saptadı. Vesile Dönmez’in cansız bedeni, savcılığın yaptığı inceleme sonrası otopsi için morga kaldırıldı.

Bu arada olayı duyarak Dönmez ailesinin evinin bulunduğu sokağa gelen akrabaları da Vesile Dönmez’in ölüm haberi ile gözyaşı döktü.

Gözaltına alınan Uğur Dönmez’in şizofreni hastası olduğu ve 15 gündür ilaçlarını kullanmadığı iddia edilirken, emniyette sorgulanmasına başlandığı belirtildi.

Kasımda en az 29 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre kasım ayında 29 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 10 kadın şüpheli şekilde yaşamını yitirdi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER