A3 Haber

Caillou 20 yıllık serüvenin ardından ekranlara veda etti

Caillou 20 yıllık serüvenin ardından ekranlara veda etti

Caillou 20 yıllık serüvenin ardından ekranlara veda etti
Ocak 06
17:15 2021

Tüm dünyada en çok sevilen çizgi filmlerden biri olan Caillou (Kayu), ekranlara veda ediyor. Programın yapımcısı olan Public Broadcasting Service, 20 yıllık maceranın sona erdiğini, ancak bunun yeni şeylere merhaba demek için olduğunu kaydetti.

Animasyon ve çizgi film tutkunlarının favorilerinden bir tanesi olan, Türkiye’de Kayu ismiyle de bilinen Caillou, yolun sonuna geldi. Caillou efsanesi, ilk kez bundan 20 yıl önce yayınlanmıştı. O gün bugündür de çok sıkı bir takipçi kitlesine sahip olan çizgi filmin, bugüne kadar yüzlerce bölümü yayınlandı.

Public Broadcasting Service, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda, vedaların sadece yeniliklere merhaba demek için olduğunu söyledi. Çocukların Caillou’yu çok sevdiklerinin farkında olduklarını söyleyen yetkililer, Caillou’nun seyircileriyle duygusal bir bağ kurduğunu belirttiler. PBS’ye göre bir televizyon dizisinin sona ermesi için ağlamak çok aptalca görünüyor olsa da böyle bir şey gerçekten var ve hatta bilimsel çalışmalarla da destekleniyor.

Yayıncı kuruluşun yaptığı açıklamalara göre dizi karakterleriyle duygusal bağ kurulmasına, parasosyal ilişkiler deniyor. İnsanlar, gerçek hayattaki ilişkilerinin aynısını, bir dizi karakteriyle de yaşayabiliyorlar. İşte bu yüzden Caillou’nun emekliye ayrılışı, özellikle de küçük çocuklar için travmalara yol açabilir. Bu konuda yapılması gerekenlerden bahseden şirket, ailelerin çocuklarıyla iletişim halinde olmaları, empati kurmaları, dizinin bitişinin iyi yanlarına odaklanılması gerektiğini söylüyor.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER