A3 Haber

Erdoğan: Ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hala özlem duyanların olduğunu biliyoruz

Erdoğan: Ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hala özlem duyanların olduğunu biliyoruz

Erdoğan: Ellerinden kayıp giden tek parti faşizmine hala özlem duyanların olduğunu biliyoruz
Ocak 20
14:24 2021

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “ellerinden kayıp giden tek parti dönemine hala özlem duyanlar olduğunu biliyoruz” diyerek AKP’nin demokraside atılım yaptığını iddia etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP il kongrelerinde konuştu. Erdoğan, bu kongrelere canlı bağlantıyla katılıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Rahmetli Menderes’in öncülüğünde milletimizin değerlerine dayalı çok partili siyasetle, ellerinden kayıp giden tek parti dönemine hala özlem duyanlar olduğunu biliyoruz. AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Türkiye’yi demokraside ve ekonomide getirdiği seviyeyi görmemek için gözlerini kapatanları, kalplerini karartanları da biliyoruz. AK Parti’nin 81 ilin her karışında yatırımlarının, eserlerinin izi olduğu gerçeğinin üzerini örtmeye çalışanları da biliyoruz.
  • Vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin oyunlarını boşa çıkartarak, tuzaklarını bozarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını sürdürüyoruz. İktidarı perde gerisinde yazılan senaryolarla elde etmeye çalışanların milli irade düşmanlığının sebebi budur. Alamadıkları yetkinin gaspla kendilerine takdimini bekleyenler daha çok beklerler.
  • Yakın tarihimizin köklü yönetim reformunu yaparak bu yolu tamamen kapattık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde milletin yarısından fazlasının desteğini alamayana milletin yönetimi teslim edilemez. Biz milletimizin karşısına 18 yıllık hizmet ve eser müktesebatımızla çıkıyoruz. 2023 hedeflerimizle çıkıyoruz, 2053 vizyonumuzu, 2071 hayallerimizi konuşuyoruz.
  • Şu dönemde sadece salgınla mücadele etmekle kalmıyor, küresel, siyasal ve ekonomik sistemin en üstüne çıkarmak için hazırlık yapıyoruz. Varsa bizimle rekabet edecek birileri her türlü yarışa hazırız. Yalan ve iftira üzerine kurulan polemiklerle milletin enerjisini heba edenlere eyvallahımız olmayacaktır.
  • (Geçmiş seçimlerdeki sloganları sıraladıktan sonra) İnşallah 2023 seçimlerinde milletimizin karşısına çok daha büyük bir vizyonla, çok daha büyük bir heyecanla çıkacağız. Biz milletin bağrından çıkmış, sadece millete borcu olan bir partiyiz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER