A3 Haber

Rüşvet teklifini reddeden polislere ödül

Rüşvet teklifini reddeden polislere ödül

Rüşvet teklifini reddeden polislere ödül
Şubat 01
23:52 2021

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde hakkında 31 yıl hapis cezası bulunan hükümlünün 500 bin lira ve yat teklifini kabul etmeyen polis memurları ödüllendirildi.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, rüşvet teklifini reddeden üç polis memurunu makamında kabul etti.

Polis memurlarına teşekkür belgesi ve hediye veren Tipioğlu, asıl ödülün milletin gönlünde yer almak olduğunu, istenen ve beklenen polislik anlayışıyla görev yapmanın önemini vurguladı.

Ne olmuştu?

Darıca ilçesinde geçen cuma günü, Bayramoğlu Mahallesi’ndeki lüks villada bir kişinin parti düzenlediği bilgisi üzerine polis ekipleri harekete geçmişti.

Adrese giden polis ekipleri, kendisini S.A.K. olarak tanıtan kişinin “resmi belgede sahtecilik, sahte banka veya kredi kartı kullanmak suretiyle yarar sağlama” suçlarından hakkında toplam 31 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan O.K. olduğunu tespit etmişti.

Gözaltına alınan hükümlü O.K. hakkında üç polis memuruna rüşvet olarak 500 lira nakit ve yaklaşık 400 bin lira değerinde yat teklif ettiği iddiasıyla da işlem yapılmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan O.K, sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER