A3 Haber

Selçuk Özdağ’a düzenlenen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Selçuk Özdağ’a düzenlenen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Selçuk Özdağ’a düzenlenen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı
Şubat 09
18:08 2021

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik gerçekleştiren saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, geçen 15 Ocak’ta Çankaya Cevizlidere Mahallesi’ndeki evinden çıkıp otomobiline bineceği sırada arkasından gelen bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Yaralanan Selçuk Özdağ, hastanedeki tedavisinden sonra taburcu edildi.

Soruşturma kapsamında beş kişi tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, güvenlik kamera görüntülerinden saldırganların kimlikleri tespit edildi. Olayın hemen ardından yakalanan şüphelilerden G.T. ve A.G. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Saldırıyla bağlantılı oldukları tespit edilen beş kişi de daha sonra polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden üçü ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklanırken, ikisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı beş oldu.

Öte yandan Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıya ilişkin yeni görüntü ortaya çıktı. Twitter’da yer alan ve güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde, apartmandan çıkarak aracına yönelen Özdağ’a arkasından gelen kişinin sopa ile saldırdığı görüldü. Bu kişiye karşılık veren Özdağ’a, diğer bir kişinin de saldırdığı görüldü. Şüphelilerin olaydan sonra kaçması da güvenlik kamerasında yer aldı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER