A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert tepki: ‘Müjde vereceğim’ dedi, askerlerimiz şehit oldu!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert tepki: ‘Müjde vereceğim’ dedi, askerlerimiz şehit oldu!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert tepki: ‘Müjde vereceğim’ dedi, askerlerimiz şehit oldu!
Şubat 16
13:52 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. PKK tarafından alıkonulan 13 kişinin öldürüldüğü Gara katliamı hakkında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ziyaret edilen ve Gara operasyonuyla ilgili bilgilendirilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Geçen hafta hakkındaki mahkeme kararının TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla yeniden milletvekilli haklarını kazanan CHP’li Enis Berberoğlu da Meclis’e gelerek, partisinin grup toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın katıldığı Rize kongresini sert dille eleştirirken, “13 şehidimiz var. Umrunda bile değil. Tüm vatandaşlarımdan rica ediyorum. Rize kongresini oturun izleyin. O gülüşmeler, o kahkahalar, o fıkralar. Ben böyle bir ahlak görmedim” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

 • Bu partinin dokularında Kuvâ-yi Milliye ruhu var. CHP avukat bürolarında kurulan bir parti değildir, savaş meydanlarında kurulmuştur. Cumhuriyet kurulmadan önce kurulmuştur. Ve o insanlar Cumhuriyet’i kurdular.
 • Dünya siyaset tarihinin en anlamlı ve en uzun yürüyüşünü yaptık. Memlekette adalet yoktu. Adalet için yürüdük. Demokrasiyi güçlendirmek istiyoruz. Çağdaş uygarlığı yakalamak ve sonrasında geçmek istiyoruz. Hedefimiz bu. Türkiye’de adaleti gerçekleştirmek için mücadele eden milyonlar var. Enis Berberoğlu görevinin başındadır. Hoş geldiniz.

“O saray yerle bir oldu, şeklen orada bir saray var”

 • Enis Berberoğlu için Türkiye’deki yargının durumunu düşünebiliyor musunuz? Nasıl bir yargı! AYM hak ihlali var diyor, alt mahkeme uygulamam diyor. Bir mahkemeyi düşünün, AYM’yi takmayacağım diyor! Gücümü Saray’dan alırım diyor! Bugün o Saray yerle bir oldu; şeklen orada bir Saray var.
 • Enis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayan hakimin derhal görevden alınması lazım. Bu ülkede talimatla görev yapan hakimler, yargı içinden alınmadığı sürece bütün yargı töhmet altında kalıyor.

“Şehitler üzerinden hesaplaşan bir Türkiye…”

 • Şehitlerimiz için hepimiz yanıyoruz, içimiz yanıyor. Adeta şehitler üzerinden hesaplaşan bir Türkiye… Şu iktidarın yaptığına bakın! Gara şehitleri. 5-6 yıldır terör örgütünün elindeki askerlerimiz. 6 yıldır defalarca hatırlatılmasına rağmen ne yapıldı? Şehitler üzerinden hesaplaşma yapılan bir döneme, bir iktidara denk geldik.
 • Aileler defalarca geldiler. Benimle de görüştüler. Malatya’ya gittim orada da görüştüm. Ailelerle basın toplantıları yapıldı. Soru önergeleri verildi. Her soru önergesine, sıradan olayın özüne inmeyen cevaplar verildi.

“‘Müjde vereceğim’ dedi, askerlerimiz şehit oldu!”

 • Erdoğan ‘bir müjde vereceğim’ dedi. Ama askerlerimizin tamamı şehit oldu. Açıklama yapmaktan korktular. Devleti yöneten birisi, ‘Çarşamba günü çok önemli bir açıklama yapacağım’ diye bir açıklama yapmaz!
 • Güya çarşamba günü açıklama yapacak, biz 13 kişiyi kurtardık diye. Hedef buydu. Davulla zurnayla rehine mi kurtarılır? 13 şehidimizin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“Davulla zurnayla rehine mi kurtarılır?”

 • Operasyonlar gizli yapılır, kimseye haber verilmez. Rahmetli Ecevit, terör örgütünün başındaki kişiyi alıp getirirken eşine bile haber vermemiştir. Devlet böyle yönetilir. Bırakın devleti bunlar bir köy bile yönetemezler!
 • Davulla zurnayla rehine mi kurtarılır Allah aşkına? Bu davulla zurnayla harekat başlattık diyor.

Neden Malatya Valisi açıkladı?

 • Şehit olan bu kardeşlerimizin öldüğü haberi geldi. Önce şunu düşündüm. Nerede, nasıl bu kardeşlerimiz şehit oldular. Bilgiler parça parça önümüze gelmeye başladı. Açıklamayı Malatya Valisi yapıyor. Niçin? Cumhurbaşkanı, Milli Savunma Bakanı var. İdlib’deki şehit haberlerimizi de Hatay Valisi vermişti. Çünkü hatalarını biliyorlar.
 • Erdoğan, sanki hiç bu olaylar olmamış gibi bir yaylaya kahvaltıya gidiyor. Rize ile Trabzon arasında her 15 metreye bir polis dikiyorlar. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şey. Sen kendi vatandaşına güvenmiyorsun.

“Kongrede gülüşmeler, kahkahalar, fıkralar…”

 • 13 şehidimiz var. Umrunda bile değil. Tüm vatandaşlarımdan rica ediyorum. Rize kongresini oturun izleyin. O gülüşmeler, o kahkahalar, o fıkralar. Ben böyle bir ahlak görmedim.
 • Şehit annesini telefonla bağlatıyorlar. Erdoğan’ın keyfi yerinde, anne ağlamaklı. Ders vermeye kalkıyor. Allah bu millete sabır versin. Bir şehit annesi ya. Onu propaganda malzemesi olarak kullanıyor!

Niye çocuklarına bedelli askerlik yaptırdın? 

 • Bütün Türkiye görüyor bunları. Nasıl güldüğünü, eğlendiğini görüyor. Askerlerimiz, sivillerimiz, devlet görevlilerimiz hayatını kaybetmiş. Bırakın bari bir anne matemini yaşasın. Şehit annesine “Oğlunuz şehit oldu, siz bu şerefi yaşadınız” diyor. O şeref en çok sana yakışıyor. Göndersene çocuklarını askere. Niye bedelli askerlik yaptırdın?

Beş çarpıcı soru

 • Erdoğan’a beş soru soracağım, cevabını millet adına ondan bekleyeceğim. Soru benim değil 83 milyonun sorusudur! Bu ülkede kim yaşıyorsa bu soruların cevabını istiyoruz. Çık millete açıkla!
 • Bölücü terör örgütünün tam 5.5 yıldır elinde tuttuğu çocuklarımız için ne yaptınız?
 • Terör örgütünün başı Öcalan’dan seçimlerde size yardımcı olması için mektup dilenirken neden vatan evlatları için çaba göstermediniz? Sizin için, İstanbul seçimleri 13 vatan evladımızdan daha mı kıymetliydi!
 • Yıllarca dostum Trump diye böbürlenip durdunuz. Neden dostluğunuzu vatan evlatlarımız için kullanmadınız? Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkıları olmuş insan hakları örgütlerinden, terör örgütünün elinde tuttuğu evlatlarımıza zarar gelmemesi için en azından çağrıda bulunmak hiç aklınıza gelmedi mi? Rize’de yaptığınız açıklamada bahsettiğiniz 13 vatan evladı için yapılan sınır ötesi operasyonunun başarısızlığının sorumlusu kim?
 • Bir kadın Elazığ’da Erdoğan’a “Açım aç” diyor. Sonra sosyal medyaya düşünce devletin valisi “Açım” diyen kadını valiliğe çağırıyor. Koskoca valisin, talimat aldın. Bari ayağına git. “Açım demeyeceksin, beni yanlış anladılar diyeceksin” diyor.

“Kalemini satandan gazeteci mi olur?”

 • Boğaziçi’nde bir eylem var. Rektör demokratik şekilde protesto ediliyor. Havuz medyası Uludağ’daki bir görüntüyü öğrencileri karalamak için kullanıyor. Havuz medyasının iftira konusunda müthiş yeteneği var. Gazeteci değiller. Kalemini satandan gazeteci mi olur! Öğrencilerle aileleri gurur duyuyor biz de gurur duyuyoruz.

“Bunları sandıkla göndereceğiz” 

Sandık gelecek. Bu millet her şeyi not ediyor. Zaten anket sonuçlarından nasıl eridiklerini görüyoruz. Ama işin özü sandıkla geldiler, sandıkla bunları göndereceğiz. Hiç kimsenin arkasından bir şey söylemeyeceğiz. Demokrasi herkes için geçerlidir.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER