A3 Haber

Kadın cinayeti: Semiha Peker koruma kararı aldırdığı Yalçın Kocataş tarafından öldürüldü

Kadın cinayeti: Semiha Peker koruma kararı aldırdığı Yalçın Kocataş tarafından öldürüldü
Şubat 23
18:25 2021

Manisa’da Semiha Peker işe gitmek için durakta beklediği sırada daha önce koruma kararı aldırdığı eski erkek arkadaşı Yalçın Kocataş tarafından öldürüldü.

A3 Haber Merkezi | Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan ve Turgutlu ilçesindeki bir tavuk fabrikasında çalışan bir çocuk annesi 33 yaşındaki Semiha Peker, sabah saat 07.00 sıralarında servise bineceği Şehitler Mahallesi’ndeki alışveriş merkezinin önüne geldi. Peker’in arkadaşlarıyla servisi beklediği sırada hafif ticari araçla gelen 43 yaşındaki Yalçın Kocataş , genç kadına pompalı tüfek ile üç el ateş etti. Saldırgan hafif ticari araçla kaçarken, yere yığılan Semiha Peker, ambulansla yakındaki özel hastaneye kaldırıldı. Ancak doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Cinayetin ardından harekete geçen polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerden saldırgan şüpheli Yalçın Kocataş’ın kaçtığı yön tespit edildi. Polis, şüphelinin saldırıda kullandığı ve arkadaşından ödünç aldığı ortaya çıkan hafif ticari aracı, Yılmaz Mahallesi Gölmarmara yolu üzerinde terk edilmiş olarak buldu. Şüphelinin olayda kullandığı pompalı tüfekte aracın içinde ele geçirildi. Polis ekipleri Yalçın Kocataş’ı yakalamak için çalışmalarını sürdürürken Semiha Peker’in daha önce şüpheli hakkında koruma kararı aldırdığı belirlendi.

Ocak ayında 23 kadın erkekler tarafından öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2021 Ocak ayı verilerine göre geçen ay 23 kadın erkekler tarafından öldürülürken 14 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu.

2020’de 300 kadın öldürüldü 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2020 yılı raporuna göre, 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.