A3 Haber

Valilik duyurdu: İzmir’de koronavirüs salgınına karşı yeni kararlar

Valilik duyurdu: İzmir’de koronavirüs salgınına karşı yeni kararlar
Şubat 26
17:18 2021

İzmir Valiliği, İzmir Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan kararları açıkladı. Normalleşme sürecine geçişte tedbirlerin kademeli olarak gevşetilmesi doğrultusunda sinema salonları 1 Nisan’a kadar kapalı kalmaya devam edecek.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelge doğrultusunda İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu oy birliği ile yeni kararlar aldı.

Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 23 üncü maddesinde yazılı üyelerin katılımı ile İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında gerçekleşen toplantının ışığında açıklama yapan İzmir Valiliği, 1 Mart 2021 tarihine kadar kapalı olan sinema salonlarının açılışını 1 Nisan 2021’e ertelediğini duyurdu.

Açıklamada, “Görüşmeler sonucunda, salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 01.04.2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Valilik tarafından, Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması için Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem uygulanacağı belirtildi.