A3 Haber

Gökçeada’da tekne alabora oldu: Off Road Türkiye şampiyonu yaşamını yitirdi

Gökçeada’da tekne alabora oldu: Off Road Türkiye şampiyonu yaşamını yitirdi

Gökçeada’da tekne alabora oldu: Off Road Türkiye şampiyonu yaşamını yitirdi
Şubat 27
08:43 2021

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde tekne faciası yaşandı. 5 kişinin bulunduğu tekne alabora oldu. Teknenin batması sonucu bir kişi öldü, kayıp iki kişi aranıyor. Öte yandan batan teknedeki kişilerin kimlikleri belirlendi.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde, Laz Koyu önlerinde alabora olan fiber teknedeki beş kişinin kimliği belli oldu. Teknenin sahibi Off Road Türkiye Şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk’ün cansız bedenine ulaşılırken, uzman erbaşlar Şener Altay ile Mehmet Çelik olayın ardından yüzerek kıyıya çıktı.

Kayıp olan Gökçeada İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ile Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu’yu arama çalışmaları devam ediyor. Çanakkale’den jandarma komandolar, polis dalgıçlar ve sağlık ekipleri de gece yarısı ek sefer yapan Gökçeada- 1 gemisiyle adaya geçerek, arama- kurtarma çalışmalarına dahil oldu.

“Bugün gökçeada ilçemizde bizi üzen bir olay ile karşı karşıya kaldık”

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin olayla ilgili yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Bugün Gökçeada ilçemizde bizi üzen bir olay ile karşı karşıya kaldık. Dört askeri personelimiz ile Gökçeada’da Şahinkaya köyünde bir otel sahibi ve aynı zamanda ülkemizin Off Road Türkiye Şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk’ün birlikte balık tutmak maksadıyla denize açıldıkları teknenin alabora olması sonucu üzücü bir olay ile karşı karşıya kaldık. Olay ilk vuku bulduğu andan itibaren Çanakkale Valimiz İlhami Aktaş, Gökçeada Kaymakamımız Dr. Serhat Doğan ve devletimiz bütün güçleri birlikte arama ve kurtarma çalışmalarına başladı.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER