A3 Haber

Zihinsel engelli çocuğa cinsel istismardan anne, baba, iki amca ve sevgili tutuklandı

Zihinsel engelli çocuğa cinsel istismardan anne, baba, iki amca ve sevgili tutuklandı
Mart 15
13:20 2021

Sakarya’da zihinsel engelli çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öz anne babası ve iki amcası ile sevgilisi tutuklandı. Çocuk koruma altına alındı.

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki zihinsel engelli Y.Y. isimli çocuğa iddiaya göre babası H.Y., amcaları A.Y. ve H.Y. cinsel istismarda bulundu. Durumdan haberi olan anne F.Y. ise olayın duyulmaması için cinsel istismara göz yumdu.

Ardından çocuğun sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. de Y.Y.’yi çektiği müstehcen fotoğraflarla tehdit ederek istismarda bulundu. Anne F.Y., baba H.Y., amcaları A.Y. ve H.Y. ile sevgilisi olduğu iddia edilen U.K. gözaltına alındı. Y.Y. ise koruma altına alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden baba H.Y ve iki amca cinsel istismar, U.K., şantaj ve cinsel istismar, anne F.Y. ise zihinsel engelli çocuğuna yapılan cinsel istismara göz yumduğu gerekçesiyle tutuklandı. (DHA)