A3 Haber

Belediye binasına ‘Andımız’ pankartı asıldı

Belediye binasına ‘Andımız’ pankartı asıldı

Belediye binasına ‘Andımız’ pankartı asıldı
Mart 18
11:58 2021

Kırklareli Belediyesi, Andımız’ın yazılı olduğu pankartı belediye binasının girişine astı. Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Andımız, her daim aklımızda, ruhumuzda, yüreğimizde ve aydınlık yolumuzda yankılanmaya devam edecek” dedi.

A3 Haber Merkezi | Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından belediye binasının girişinde bulunan Türkiye bayrağı ve Atatürk posterinin yanına, ‘Andımız’ın tam metninin yer aldığı pankart asıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Danıştay’ın okullarda okutulan Andımız’ın okunması yönünde kararı bozmasının ardından bu kararı aldık. Ulusal bilincimizin satır satır yüreklerimize işlendiği, onun her bir kelimesinde tarihimize olan şükranımızı sunduğumuz, Türklüğümüzle ezelden ebede gurur duyduğumuz, modern ve medeni bir toplum olmanın düsturunu, birey olmanın temel gerekliliklerini önce kendimize, sonra toplumumuza söz verdiğimiz Andımız, her daim aklımızda, ruhumuzda, yüreğimizde ve aydınlık yolumuzda yankılanmaya devam edecek” dedi.

Kesimoğlu, “Mutlu insanlar kenti Kırklareli’mizin kıymetli vatandaşlarını, belediye hizmet binamızda Andımız ile karşılıyor, bu coşku ve onuru her biriyle ayrı ayrı paylaşıyoruz” diye konuştu.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, kısa bir süre önce yerel seçimlerden önce istifa ettiği CHP’ye geri dönmüştü. Kesimoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde partisinden aday gösterilmeyince seçimlere kısa bir süre kala partisinden istifa etmişti. O dönem, Kesimoğlu CHP adayına karşı bağımsız olarak seçimlere girmiş ve sandıktan birinci olarak çıkmıştı.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER