A3 Haber

Bekir Coşkun’un İzmir’deki heykeline çirkin saldırı

Bekir Coşkun’un İzmir’deki heykeline çirkin saldırı

Bekir Coşkun’un İzmir’deki heykeline çirkin saldırı
Mart 19
14:21 2021

İzmir’de Buca Belediyesi tarafından yazar Bekir Coşkun anısına yaptırılan heykel, kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi.

İzmir’de Buca Belediyesi’nin, geçen yıl Ekim ayında yaşamını yitiren gazeteci-yazar Bekir Coşkun anısına yaptırdığı heykel saldırıya uğradı. Belediye meclisinde alınan kararla Menderes Mahallesi’ndeki 4 bin metrekarelik parka konulan heykel henüz açılışı yapılmadan kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. Heykelin yüz kısmındaki bronz kaplamaların parçalandığı görülürken, Emniyet yetkilileri soruşturma başlattı.

Başkan Kılıç: Esefle kınıyorum

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla saldırıyı kınadı: Hiçbir saldırı, hiçbir vandallık bizleri, Buca’mıza ve hemşehrilerimize hizmet üretme yolundan asla geri döndüremez. Kentimiz ve kentlimiz için yatırım yapmaya, proje üretmeye, eser kazandırmaya devam edeceğiz. Çünkü biz halkız, halkın belediyesiyiz. Halk için, halkla birlikte çalışıyoruz. Açılışını yapmaya hazırlandığımız Bekir Coşkun Parkı’nda yer alan duayen gazetecimiz merhum Bekir Coşkun’un heykeline yapılan saldırıyı esefle kınıyorum.

İGC: Kınıyoruz

İzmir Gazeteciler Cemiyeti de saldırıyı kınadı. Cemiyet tarafından yapılan açıklamada “Türkiye’nin en iyi kalemlerinden merhum Gazeteci Bekir Coşkun’un adını taşıdığı parkta yer alan heykeline kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar verilmiştir. Bu Vandallık kabul edilemez. Henüz parkın açılışı gerçekleşmeden yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Bekir Coşkun daima Türk basının özgür ve eşsiz isimlerinden biri olarak anılacaktır.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER