A3 Haber

AKP’li Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı

AKP’li Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı

AKP’li Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı
Mart 28
12:12 2021

Lüks araçta uyuşturucu kullandığı görüntülerle gündem olan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı.

Uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayımlanan AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, görüntülerin sosyal medyada yayımlanması üzerine harekete gecen ekipler, 26 Mart’ta olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kısa sürede Ayvatoğlu’nu gözaltına alan ekipler, görüntülerdeki diğer şahısların tespit edilip yakalanması için de harekete geçti.

Soruşturmayı sürdüren emniyet birimleri, Kastamonu ve İzmir’de diğer kişileri de yakaladı.

Arkadaşları ele verdi

Görüntüdeki maddenin uyuşturucu ve uyarıcı olduğunun belirlenmesi ve şüphelinin bu maddeyi arkadaşlarına da temin ettiği iddiası üzerine Ayvatoğlu, savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

“Ayvatoğlu bize temin ediyordu”

Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesinde, kullandığı maddenin “pudra şekeri” olduğunu söylemesine rağmen araçta yanında bulunan ve gözaltına alınan iki kişinin “kullanılan maddenin uyuşturucu olduğunu, Ayvatoğlu’nun kendilerine de uyuşturucu temin ettiğini” öne sürdükleri öğrenildi.

Başsavcılıktan açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Ayvatoğlu’nun yeniden gözaltına alınmasına ilişkin açıklama geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şöyle: ”Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler M.D., M.Y.M., D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir.”

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER