A3 Haber

Amirallerin bildirisini ilk yayımlayan Zihni Çakır: Yayımlanmadan önce AKP’li bakana da gönderildi

Amirallerin bildirisini ilk yayımlayan Zihni Çakır: Yayımlanmadan önce AKP’li bakana da gönderildi

Nisan 09
11:15 2021

Amirallerin bildirisini yayımlayan ve AKP’ye yakınlığı ile bilinen Avaztürk’ün Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, bildiriyi kendisine gönderen ismin; bildiri henüz yayımlanmadan önce AKP’li bir bakana da gönderdiğini ifade etti.

Avaztürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, Halk TV’de yayımlanan “haberaktif”te çarpıcı açıklamalar yaptı. Çakır, metin herhangi bir yerde yayımlanmadan önce şu an kabinede görev alan bir AKP’li bakana gönderildiğini ifade etti. Hangi bakana gittiğini de bildiğini söyleyen Çakır, bakanın ismini açıklamak istemediğini ifade etti.

Zihni Çakır, “Neden bu metin bir AKP’li bakana gönderilmiş?” sorusuna, “Bir darbe çağrışımı yaptığını düşündükleri için göndermişler” diye yanıtladı.

Zihni Çakır’ın açıklamaları şöyle:

“AvazTürk’ün bu metni yayınlamasının altında herhangi bir kurum yada kişiye kumpas amacı yoktu. Bildiri metninin bana geldiği saati savcılık ifademde de anlattım. 23.10’da bu metin bana geldi. 23.27’de AvazTürk’ün haber paneline yükledim. Pasife aldım çünkü net olarak teyit etmem gerekiyordu. Kaynaklarımla görüştüm. Teyidini aldım. 23.40’da yayınladım. son kaynağımla görüşmem bittikten sonra 23.50 sularında sosyal medyadan paylaştım.

Bildirinin altındaki tarihin 6 Nisan olduğunu söylendi. Semih komutan kendisine gönderilen metinde Yüce Türk Milletine ifadesi olmadığını söyledi. Bildiriyi okuduktan sonra imzalamaktan imtina eden 3 tane kaynağım var benim. Bunlardan birisine ulaşabildim ve görüştüğümde kendisine bildirinin 17.00 sularında geldiğini, bildirinin AvazTürk’te yayınlanan metinle birebir aynı olduğunu, hatta 17.00 sularında kendisine bildiri geldiğinde bu bildirinin gece yarısından sonra yayınlanacağını bizzat bana iletti.”

Bildiriye imza atmayan emekli Amiral Semih Çetin, de kendisine WhatsApp’tan gönderilen metinde 4 Nisan değil, 6 Nisan yazdığını, duyurunun 6 Nisan’da yayınlanacağını sandığını söyledi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER