A3 Haber

DİSK Başkanı Çerkezoğlu: 1 Mayıs’ta çelengimizi Taksim Anıtı’na bırakacağız

DİSK Başkanı Çerkezoğlu: 1 Mayıs’ta çelengimizi Taksim Anıtı’na bırakacağız

DİSK Başkanı Çerkezoğlu: 1 Mayıs’ta çelengimizi Taksim Anıtı’na bırakacağız
Nisan 26
18:13 2021

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB heyeti, İstanbul’daki 1 Mayıs 2021 kutlama ve anma törenine ilişkin, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile görüştü.

Görüşme sonrası açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “İstanbul’da da 30 Nisan Cuma günü saat 11.00’da her yıl olduğu gibi Taksim’de Kazancı Yokuşu’nda olacağız. 1 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da Taksim Meydanı’nda kurumlarımızın temsilcilerinin yer aldığı bir biçimde 1 Mayıs çelengimizi anıta bırakacağız ve 1 Mayıs bildirimizi okuyacağız” dedi.

İstanbul Valiliğindeki görüşmeye, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, KESK MYK Üyesi İlhan Yiğit, TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fidancı ve TMMOB İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik katıldı.

Yaklaşık 45 dakika süren görüşme sonrası açıklama yapan Çerkezoğlu, şu ifadeleri kullandı:

  • Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı’yla bütün Türkiye’deki 1 Mayıslarla ilgili bir görüşme gerçekleştirdik. Bugün de İstanbul Valisi’yle İstanbul’da yapacağımız 1 Mayıs etkinlikleri konusunda bir görüşme gerçekleştirdik. 1 Mayıs etkinliklerimiz, kutlamalarımız zaten hafta başından itibaren başladı. Özellikle iş yerlerinde 1 Mayıs kutlamaları başladı. İstanbul’da da 30 Nisan Cuma günü saat 11.00’da her yıl olduğu gibi Taksim’de Kazancı Yokuşu’nda olacağız ve 1977 yılı 1 Mayıs’ında yitirdiğimiz arkadaşlarımızı anacağız. Arkasından da Şişhane ve Kadıköy’de yine anmalarımızı gerçekleştireceğiz.
  • 30 Nisan Cuma günü yine bütün Türkiye’de, iş yerlerinde aynı saatte, alanlarda, işyerlerinde açıklamalar, 1 Mayıs kutlamaları, anmalar devam edecek. 1 Mayıs günü de İstanbul’da dört kurum olacağız. 1 Mayıs’ı biz her yıl DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği birlikte organize ediyoruz. 1 Mayıs günü de Cumartesi günü, İstanbul’da Taksim Meydanı’nda kurumlarımızın temsilcilerinin yer aldığı bir biçimde 1 Mayıs çelengimizi anıta bırakacağız ve 1 Mayıs bildirimizi okuyacağız.
  • 1 Mayıs günü de pandemi koşullarına uygun bir biçimde Taksim Meydanı’nda tek yürek olarak buluşacağız. Bu yılki bir Mayıs’ın sloganı bizim sloganımız, biliyorsunuz, “Umut yan yana” diyoruz. “Umut yan yana” sloganıyla yaşadığımız bu pandemi sürecinin yarattığı ağır, ekonomik ve toplumsal tahribata karşı işçiler olarak, emekçiler olarak taleplerimizi hem bütün Türkiye’de iş yerlerinden alanlara kadar hem de İstanbul’da 1 Mayıs günü Taksim Meydanı’nda hep birlikte edeceğiz. Umudu birlikte büyütme çağrısını yapacağız.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER