A3 Haber

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in kardeşleri tutuklandı

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in kardeşleri tutuklandı

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in kardeşleri tutuklandı
Nisan 29
20:03 2021

Thodex soruşturmasında aralarında şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer’in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer’in de bulunduğu altı şüpheli tutuklandı.

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu altı şüpheli tutuklandı.

Kripto para borsası ‘Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yatırımcılarını 108 milyon dolar dolandırarak yurt dışına kaçtığı iddiasına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada kapsamında gözaltına firari Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 16 şüpheli, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.

Şüphelilerin savcılıktaki ifade işlemleri tamamlandı. ç şüpheli, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Firari kurucu Faruk Fatih Özer’in abisi Güven Özer ve kız kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 9 şüpheli, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Şüphelilerden 4’ü ise, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından adli kontrol talebiyle mahkemeye gönderildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER