A3 Haber

AKP’li belediyenin bilimle imtihanı: Uzay merkezi kurdular beş ay sonra kilit vurdular

AKP’li belediyenin bilimle imtihanı: Uzay merkezi kurdular beş ay sonra kilit vurdular

AKP’li belediyenin bilimle imtihanı: Uzay merkezi kurdular beş ay sonra kilit vurdular
Temmuz 15
22:38 2021

AKP’li Karaköprü Belediyesi’nin El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’nin kapısına zincirle kilit vurulduğu, binaya Türk Kızılayı Teknoloji ve Bilim Merkezi tabelasının asıldığı ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milli Uzay Programı’nı” açıklamasından sonra, Urfa’nın Karaköprü ilçesinde, AKP’li belediyenin 13 Şubat’ta açtığı El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’nin kapısına zincirle kilit vurulduğu, binaya Türk Kızılayı Teknoloji ve Bilim Merkezi tabelasının asıldığı ortaya çıktı.

Erdoğan, 9 Şubat 2021’de, “2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay’a ulaşarak, sert iniş gerçekleştireceğiz” demişti. ANKA’nın aktardığına göre, Erdoğan’ın “Milli Uzay Programı’nı” bu sözlerle açıklamasından 4 gün sonra, Urfa’nın Karaköprü ilçesinde AKP’li belediye başkanı Metin Baydilli, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’ni açmıştı.

Başkan, “Gençlerimizi astronomiyle tanıştıracağız” demişti 

Belediye başkanı Baydilli, açılış töreninde şunları söylemişti:

Bu topraklarda özellikle çok önemli bilim adamları yetişti. Bugünden sonra da inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan bilim ve uzay hamleleri ile ülkemiz bu konuda lig atlayacaktır, önemli yerlere gelecektir. Biz de sayın Cumhurbaşkanımızın bu hamlesine destek vermek için bilim merkezimizde gençlerimizi bilimle, uzayla, astronomiyle tanıştıracağız ve gelecekte bu alanlara yönelmelerinde yol gösterici, yardımcı olacağız.

Aradan geçen 5 ay sonra, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’nin kapısına zincirle kilit vurulduğu ortaya çıktı. Merkez binasına “Türk Kızılay Teknoloji ve Bilim Merkezi” tabelasının asıldığı görüldü.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER