A3 Haber

İtalya’da ilginç karar: Serie A’da yeşil forma giymek yasaklandı

İtalya’da ilginç karar: Serie A’da yeşil forma giymek yasaklandı

İtalya’da ilginç karar: Serie A’da yeşil forma giymek yasaklandı
Temmuz 16
22:40 2021

İtalya Futbol Federasyonu, dikkat çeken bir karara imza attı. Serie A’da 2022-23 sezonu itibariyle takımların yeşil forma giymesi yasaklandı.

2022-23 sezonu itibariyle İtalya Serie A’da yer alan kulüplerin yeşil renkte forma giyemeyeceği belirtildi. Sky Sports Italia’da yer alan haberde, Serie A yönetiminin gelecek sezon itibariyle forma renklerinde kısıtlamaya gittiği ifade edildi. Televizyon yayınlarında yeşil formaların saha rengiyle karıştığı ve oyuncuların görünürlüklerini yitirdiği belirtildi. Değişikliğin bu yıl uygulanmasının planlandığı ancak kulüplere hazırlık için süre tanınmasına karar verildiği ifade kaydedildi.

Serie A ekiplerinden Sassuolo, uzun yıllardır formasında siyah-yeşil renkleri kullanıyor. Haberde, gelecek yıl itibariyle İtalyan ekibinin nasıl bir yol izleyeceğine dair herhangi bir bilgi yer almazken değişiklikten en çok etkilenen kulübün Sassuolo olacağı belirtildi. Ayrıca, yeşil renk yasağının formalarla sınırlı kalmayacağı, çorap ve şortlarda da kullanılmasının yasak olacağı ifade edildi.

Geçtiğimiz sezon Serie A’da Sassuolo’ya ek olarak Atalanta ve Lazio, yeşil renkte forma giymişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER