A3 Haber

CHP’li Seyit Torun: Vatandaş sokağa dökülmüyorsa belediyeler sayesinde

CHP’li Seyit Torun: Vatandaş sokağa dökülmüyorsa belediyeler sayesinde

CHP’li Seyit Torun: Vatandaş sokağa dökülmüyorsa belediyeler sayesinde
Temmuz 17
12:12 2021

Belediyelerin ekonomik krizin hafiflemesinde önemli rol oynadığını belirten CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Vatandaş sokağa dökülmüyorsa, bu vatandaş eğer feryat etmiyorsa belediyelerin onların sorunlarına katkıda bulunmasından ve çözüm üretmelerinden kaynaklanıyor” diye konuştu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de dün yayınlanan karar ile borçlu belediyelerin Hazine gelirlerinden yapılan kesintiler, 3 ay daha ertelendi. CHP, bu ertelemenin yıl sonuna kadar yapılmasını istiyordu.

Erteleme kararını ANKA Haber Ajansı’na değerlendiren Ordu Milletvekili Seyit Torun, sadece CHP’li belediyelerin ekonomik sıkıntı içinde olmadığını belirterek, “Bütün belediyeler ekonomik sıkıntı içinde. Pandemi dönemi haliyle olağanüstü harcamalara yol açtı. Vatandaşın bugünkü sorunlarını çözme adına ciddi maliyetle karşı karşıya kaldı. Yaz dönemi, bir de zaten bütün işler birikti. İnsanlar normal hayatına dönmeye başladı. Bunun yarattığı maliyetler de var” dedi.

Ertelemenin yıl sonuna kadar yapılmasını istediklerini vurgulayan Torun, “Kaynakların yarısı kesiliyor; belediyeler, yapması gereken hizmetleri yapmada zorluklar çekiyor. Şimdilik maalesef 3 ay uzatıldı. Bu 3 ayın sonunda da tekrar uzatılır. Tüm belediyeler hiç değilse bu süreçte daha iyi hizmet verirler. Vatandaşların sorunlarını çözmede ekonomik olarak da rahatlamış olurlar” diye konuştu.

“Vatandaş feryat etmiyorsa belediyelerin sayesinde” 

Torun şöyle konuştu:

  • Belediyeler krizin hafifletilmesinde önemli rol üstleniyorlar. Vatandaş sokağa dökülmüyorsa, bu vatandaş eğer feryat etmiyorsa belediyelerin onların sorunlarına katkıda bulunmasından ve çözüm üretmelerinden kaynaklanıyor. Bunu sürdürebilmeleri için de ekonomik desteğe ihtiyaçları var. Hiç değilse yılbaşına kadar uzatılmış olsalardı nefes alırlardı. 3 ay uzatılmasını olumlu buluyoruz ama bu sürenin uzatılmasını tekrar talep ediyoruz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER