A3 Haber

Fatih Altaylı, Hilal Kaplan hakkında konuştu: Görgüsüz, gazeteci falan değil!

Fatih Altaylı, Hilal Kaplan hakkında konuştu: Görgüsüz, gazeteci falan değil!

Fatih Altaylı, Hilal Kaplan hakkında konuştu: Görgüsüz, gazeteci falan değil!
Temmuz 17
14:11 2021

Fatih Altaylı, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan kararıyla TRT yönetim kuruluna giren Hilal Kaplan’a sert tepki göstererek, “Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey” dedi.

Habertürk Yazarı Gazeteci Fatih Altaylı, TV5’te katıldığı Konuşmadan Olmaz programında Hasan Basri Akdemir’in sorularını yanıtladı.

Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan’ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile TRT yönetim kuruluna atanmasına tepki gösteren Altaylı, Hilal Kaplan’a yönelik, “Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey” dedi.

“Bunu zaten kabul etmek başlı başına bir görgüsüzlük”

Hasan Basri Akdemir’in “Gazeteci, kamu yayıncılığı yapan bir yerde yöneticilik yapabilir mi?” sorusuna, Fatih Altaylı, “Onlara gazeteci dediğiniz için sizi kınıyorum, gazeteci falan değiller” dedi ve ekledi:

O bir devlet, kamu görevi. Özel bir televizyon değil. Bunu zaten kabul etmek başlı başına bir görgüsüzlük. Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey. Ne işin var ya senin. ‘Teşekkür ederim efendim beni bu göreve layık gördüğünüz için, ben gazeteciyim’ bu cevap en yakışır cevaptır.

TV5’te yayınlanan programda ekonomiden, futbola birçok farklı konuya değinen Altaylı’nın açıklamaları şu şekilde:

“Onun derdi siyasete yalakalık yapmak”

  • Federasyon başkanını siyaset belirlediği için başkanlar kulüplere bakmıyorlar ki, siyasete bakıyorlar. Onların derdi kulüpleri memnun etmek, Türk Futbolunu geliştirmek değil, onun derdi siyasete yalakalık yapmak, siyasetçiyi memnun etmek.

“Türkiye’yi betona çevirdikten sonra futbolu da mı betona çevireceğiz?”

  • Bırakın kulüpler seçsin kendilerini kim yönetecekse. Size ne? Her yere bir müteahhit mi koymak zorundayız? Türkiye’yi betona çevirdikten sonra futbolu da mı betona çevireceğiz?

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER