A3 Haber

Bakan Dönmez: Yangından etkilenenlerin elektrik faturaları 3 ay ertelendi

Bakan Dönmez: Yangından etkilenenlerin elektrik faturaları 3 ay ertelendi
Ağustos 11
16:19 2021

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yangın bölgesinde yaptığı açıklamada, “Yangından etkilenenlerin elektrik faturaları 3 ay ertelendi. Yeniköy Termik Santrali’nin ilk ünitesi devreye alınarak üretime başladı” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Marmaris’te AFAD Koordinasyon merkezinde yangınlardaki son duruma ilişkin açıklama yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez açıklamaları şu şekilde:

  • (Sel felaketinin yaşandığı bölgeler) Özellikle elektrik dağıtım şirketlerimiz bölgede yerleşik ve anında müdahale etmeye başladılar. Aşırı yağışlardan dolayı bazı abonelerimizin elektriklerinde kesilmeler var. Biz de bakanlıktan yetkilileri olay yerine intikal ettirdik.

“Yeniköy santralimizin ilk ünitesi de bu sabah çalışmaya başladı”

  • Bölgedeki yangınlara gelince, hemen hemen bir kaç yer dışında kontrol altına alınmamış yangın yok. Kemerköy Termik Santrali’nde birinci ünite devreye alınmıştı. İkinci üniteyi hafta başı devreye alacağız. Yeniköy Termik Santrali’nin bu sabah saat 06.30 itibarıyla ilk ünitesi çalışmaya başladı. Yarın da ikinci üniteyi devreye alacağız. Yatağan’da da bir santralimiz vardı. Yangın santrol bölgesine gelmeden kontrol altına alındığı için burada herhangi bir risk söz konusu değil. Muğla’da herhangi bir elektrik kesintisi söz konusu değil. Afetten etkilenenlerin elektrik faturalarını 3 ay süreyle erteliyoruz.