A3 Haber

Reuters: BAE’li şirket MNG Kargo’yu satın almak için görüşüyor

Reuters: BAE’li şirket MNG Kargo’yu satın almak için görüşüyor

Reuters: BAE’li şirket MNG Kargo’yu satın almak için görüşüyor
Eylül 09
14:46 2021

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Ankara arasında normalleşme girişimleri devam ederken Reuters, Dubai merkezli kargo şirketi Aramex’in MNG Kargo’yu satın almak için görüşmeler yürüttüğünü bildirdi.

Konuya yakın bir kaynak, Reuters’a verdiği demeçte, değerinin 500 milyon dolara kadar çıkabileceğini söylediği potansiyel anlaşmanın, Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasındaki ilişkilerin iyileşme belirtileri olduğunu öne sürdü. Başka bir kaynak ise görüşmelerin ileri bir aşamada olduğunu, ikili durum tespitinin yapıldığını söyledi.

Bir Aramex sözcüsü ise iddialara karşılık olarak, “Elbette, söylenti veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” ifadelerini kullandı. MNG Kargo ise konuya ilişkin yorum yapmaktan kaçındı.

ADQ’nun geçen yıl yüzde 22.25 hissesini satın aldığı Aramex, bu hafta, Covid-19 sonrası ulaşım ve lojistik endüstrisinde büyümeyi yakalamak için ana faaliyetlerini böldüğünü duyurdu. Değişikliğin bir parçası olarak, yeni bir bölgesel yapı oluşturdu ve uluslararası genişleme ve birleşme ve satın alma planlarını yönetmek üzere bir baş strateji sorumlusu atadı.

2003 yılında kurulan MNG Kargo, 2017 yılından bu yana özel sermaye şirketi Turkven ve Sancak ailesine ait olan, Türkiye’nin önde gelen kargo hizmeti şirketlerinden biri olarak görülüyor. Şirketin 850’den fazla şubesi ve 11 binden fazla çalışanı bulunuyor.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER