A3 Haber

Aşı karşıtları Maltepe’de buluştu

Aşı karşıtları Maltepe’de buluştu

Aşı karşıtları Maltepe’de buluştu
Eylül 11
17:35 2021

Aşı karşıtlarının, İstanbul Valiliği’nin izniyle düzenledikleri miting Maltepe’de yapıldı. Mitinge gelenlere, polis tarafından maske dağıtıldı. Ancak çoğu katılımcı alana girdikten sonra maskelerini çıkardı. Katılımcılara HES ya da aşı kartı kontrolü yapılmadı.

Mitingde Abdurrahman Dilipak, Hamza Yardımcıoğlu, Sema Maraşlı, Cemil Can, şarkıcı Bora Gencer, Zafer Ege, Erkan Trükten ve Dr. Bilgehan Bilge konuşmacı olarak yer aldı. İstiklal Marşı ve ardından “Covid şehitleri için” dua okunarak miting konuşmalarına başlandı.

Abdurrahman Dilipak, konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek “Burada küresel güçlere meydan okumak için varız. Adının Covid olduğunu iddia ettiğiniz virüsün yarasadan konakçıya, oradan bulaş olarak insana nasıl geçtiğini hikaye gibi bize anlatıp durdunuz. PCR tanı kitleriyle insanlarda PCR’ın görmediği virüs var mı yok mu, yazı tura atmaya başladınız. Adına SARS-COV 2 dediğiniz virüsü peçete testiyle dünyaya yaydınız. Hatırlayın Çin’de sokakta giderken düşüp ölen insanları, medyada gösterilen o trajik ölümleri. Size ölümü gösterip hastalığa razı etmeye çalıştılar” dedi.

Dilipak, “Akraba, arkadaş ziyaretleri engellendi, tokalaşmayın, sarılmayın dediler. Siz yanınızdaki arkadaşınızın elini tutun inşallah. Şimdi biz birlikteyiz. Bu oyunu bozacağız” diye konuştu.

Mitinge yaklaşık 3 bin kişinin katılığı gözlendi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER